23 سپتامبر, 2020

دوچرخه سواری تریال چیست؟

دوچرخه سواری شامل سه رشته کوهستان، جاده و  دوچرخه سواری نمایشی است که  تریال زیر مجموعه‌ای از  نمایشی است. تریال ترکیبی از رشته‌ی کوهستان و bmx  است. اصل این رشته بر مبنای امتیاز‌های کمتر منفی است و مبنای زمانی ندارد. همچنین تعادل، دقت و کنترل ۳ مهارت اصلی برای رشته‌ تریال است  و اگر ورزشکاری نتواند تعادل خود را حفظ کند نمی‌تواند موفق باشد. تمرین در سربالایی و سر پایینی در حفظ تعادل به ورزشکار کمک خواهد کرد.

دوچرخه تریال

مسیر دوچرخه سواری ترکیبی از  محیط شهری یا کوهستانی است. مسیر می‌تواند دست ساز بشر یا طبیعی باشد که در مسیر دست ساز صخره‌های مصنوعی تعبیه می‌شود. تمرین در تریال می‌تواند سطح رقابت و مهارت‌های رشته‌ کوهستان را افزایش دهد.


 

دوچرخه تریال

دوچرخه تریال مخصوص است و به هیچ وجه نمی‌توان با سایر دوچرخه‌های دیگر در رقابت‌های تریال شرکت کرد. تنه‌ دوچرخه تریال کشیده‌تر است و هنگام انجام فعالیت چرخ‌های آن به طور کامل با سطح برخورد نمی‌کند.

مطالعه بیشتر :
همه چیز درباره ورزش دارت

دوچرخه تریال

در ابتدا باید از کفش‌های مخصوص استفاده شود. یکی از راه‌های اولیه برای آموزش به علاقه‌مندان این رشته تمرین روی جدول پیاده رو است. برای عبور از موانع باید از تک چرخ استفاده کرد و باید اجازه داد وزن فرد و پدال‌های دوچرخه را از روی زمین بلند شود.

ایران توانسته میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ را در این رشته ورزشی بر عهده بگیرد که می‌تواند بر روی عملکرد  تریال ایران تاثیر مثبتی بگذارد. همچنین  علاقه مندان این رشته می توانند برای فعالیت در رشته تریال به فدراسیون دوچرخه سواری مراجعه کنند و اطلاعات تکمیلی را از آن ها  دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *