30 سپتامبر, 2020

بالیاژ مو چیست و آموزش چگونگی انجام بالیاژ

بالیاژ مو یکی از اقتصادی ترین و در عین حال زیباترین تکنیک های مدرن برای رنگ کردن مو میباشد و در این مقاله به تفصیل به آن خواهیم پرداخت. با ما باشید!

 

سرویس آرایش و زیبایی رسانه انرژی مثبت | یکی از روش‌های جدید برای رنگ مو که طرفدار زیادی پیدا کرده است بالیاژ است که امسال از محبوب‌ترین مدل مو‌ها محسوب می‌شود. بالیاژ یکی از جدیدترین متد‌های هایلایت مو است که بدون استفاده از فویل و بیشتر با استفاده از دست انجام شده و برای همه موها، چه کوتاه و چه بلند قابل اجراست. البته بهترین حالت آن روی مو‌های بلند است و خودش را نشان می‌دهد. بالیاژ برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ در فرانسه انجام شد و بیشتر برای اشخاصی که سفیدی مو دارند مناسب است.

بالیاژ مو چیست؟

بالیاژ فقط یک رنگ نیست، بلکه تکنیکی است که برای هایلایت کردن استفاده می شود و اصلا این رنگ مو از فرانسه گرفته شده است و اولین بار در دهه نود دیده شد و بالیاژ در فرانسه به معنای از این به آن سو حرکت کردن است و همانطور که رنگ ها روی موها در بالیاژ حرکت می کنند که استایلیست ها برای این تکنیک از براش های بسیار ظریف استفاده می کنند و بالیاژ نیز به شما اجازه می دهد که بدون هیچ فویل و سپری کردن زمان اضافه یک هایلایت زیبا را داشته باشید .

بالیاژ, بالیاژ مو چیست و آموزش چگونگی انجام بالیاژ

بالیاژ مو چیست و چگونه انجام میشود؟

چگونه می توان بالیاژ مو را با هایلایت های قدیمی با استفاده از فویل استفاده کرد؟

بالیاژ در واقع یک روبانی از هایلات است که روی قسمت بالای موها می نشیند و ظاهر آن را نسبتا مات می کند اما هایلایتی که در آن از فویل استفاده می شود، رنگ عمیق تری به مو می دهد و گرما نیز در آن دخیل است.

مطالعه بیشتر :
10 مدل موهای کلاسیک و زیبای دخترانه ۲۰۲۰

این روش اجازه می دهد که رنگ های شیمیایی بتوانند به داخل مو نفوذ کنند و به جای این که موهای خود را با فویل بپوشانید، می توانید از نوارهای نخی استفاده کنید تا رنگ های شما جدا و تفکیک شده باشند و بتوانید تکنیک بالیاژ را روی آن ها پیاده کنید.

برای بالیاژ زمان کمتری را در سالن سپری خواهید کرد و می توانید این کار را نیز در منزل به راحتی انجام دهید و از آنجایی که مواد شیمیایی با گرما و موادی مثل فویل، سریع تر اثر می گذارند، شاید ظاهر هایلایت همراه با فویل را بیشتر بپسندید. بالیاژ در واقع یک مایع خالص است که باعث می شود مو به طور یکدست رشد کند.

بالیاژ, بالیاژ مو چیست و آموزش چگونگی انجام بالیاژ

آموزش نحوه انجام بالیاژ مو

تفاوت بین تکنیک بالیاژ و آمبره چیست؟

استایلیست در تکنیک بالیاژ از رنگ استفاده می کند و بعضی از قسمت ها را روشن تر می کند که ظاهر مو یکپارچه می شود اما در آمبره از دو رنگ موی متفاوت استفاده می شود و بالیاژ تکنیکی برای هایلایت است اما آمبره رنگ های تیره را به روشن تبدیل می کند.

مطالعه بیشتر :
فیس براش چیست و چه ضرورتی دارد؟

آمبره مخصوصا در قسمت بالا تیره تر هستند و در قسمت پایین به مرور روشن تر می شوند که باعث می شود ظاهری دراماتیک پیدا کنند.

بالیاژ, بالیاژ مو چیست و آموزش چگونگی انجام بالیاژ

فرق آمبر و بالیاژ مو را بدانید

چه کسی می تواند بالیاژ کند؟

بالیاژ بلوند را می توان یکی از محبوب ترین استایل رنگ مو دانست و هرکس که به دنبال یک رنگ موی جتد بعدی است، می تواند از آن استفاده کند.بالیاژ را می توان روی تمام انواع مو انجام داد اما این تکنیک راحت ترین و بهترین روش نیست.

بالیاژ اغلب روی موهای صاف بیشتر دیده می شود. گاهی اوقات خانم هایی که موهای فر دارند؟ اول اقدام به صاف کردن موها می کنند و بالیاژ را به کار می برند. بهتر است که با یک مشاور رنگ مو صحبت کنید و ببینید که چه تکنیک بالیاژی می تواند برای موهای شما مناسب تر از بقیه باشد.

بالیاژ, بالیاژ مو چیست و آموزش چگونگی انجام بالیاژ

بالیاژ مو شیک و جذاب

قبل و بعد از بالیاژ مو چه کار کنیم؟

بهتر است که قبل از هر نوع رنگ مویی، نوک موها را کوتاه کنید. من همیشه کوتاهی مو را قبل از بالیاژ پیشنهاد می کنم. مثلا می توانید حدود یک تا سه سانت دم موها را کوتاه کنید و خرابی های مو را از بین ببرید؛ تا لایه های رنگی جدید را روی موهای سالم تجربه کنید زمانی که از مدل جدید و کوتاهی آن راضی بودید، می توانید اقدام به بالیاژ کنید. بهتر است که برای انگیزه بیشتر و انتخاب بهتر، از عکس های سلبریتی هایی استفاده کنید که بالیاژ کرده اند.

مطالعه بیشتر :
آموزش کاشت ناخن پودری از صفر تا صد

یک راهنمایی: قبل از شروع کار ارایشگر به او بگویید که فرق موی شما به کدام قسمت است.

بالیاژ, بالیاژ مو چیست و آموزش چگونگی انجام بالیاژ

نکات قبل و بعد از بالیاژ مو

شاید از تعداد دفعات مراجعه به استایلیست برای تمدید بالیاژ متعجب شوید و این قضیه تنها به موی شما و ویژگی های منحصر بفرد آنها وابسته است و عوامل دیگری نیز در این امر موثرند:

مثلا این که چند بار در هفته موها را می شویید، از چه شامپو و نرم کننده ای استفاده می کنید، چند بار در ماه از ابزار حالت دهنده مو استفاده می کنید، چه ابزارهایی استفاده می کنید و … . بعضی از مشتری ها باید هر ۸ هفته مراجعه کنند، در حالی که بعضی دیگر می توانند تا ۶ یا ۹ ماه نیازی به این کار نداشته باشند.

اگر قصد استفاده از تکنیک بالیاژ را دارید، بهتر است که از مکمل های طبیعی مو مثل نوترافول استفاده کنید که ساقه مو را سالم نگه می دارد و از آسیب به آن هنگام رنگ پیشگیری می کند.

بالیاژ, بالیاژ مو چیست و آموزش چگونگی انجام بالیاژ

یک نمونه بالیاژ ساده (رنگ نسکافه‌ای)

مواد مورد نیاز:
 • رنگ نیمه دائم EQ از برند Redken
 • رنگ موی Blonder Freelights از برند Wella Professionals
 • باند بیلدر از Olaplex

فرمولاسیون رنگ مو‌ها:

 • فرمول A: رنگ موی نیمه دائم شماره ۷NB + ۷G + واریاسیون EQ+ اولاپلکس شماره ۱
 • فرمول B: اکسیدان ۹% + اولاپلکس شماره ۱ + Blonder Freelights
 • فرمول C: رنگ موی نیمه دائم شماره‌ی ۹P + ۹NW + واریاسیون EQ+ اولاپلکس شماره ۱

بالیاژ کردن مو:

مطالعه بیشتر :
آیا رنگ مو باعث ریزش و تضعیف ریشه مو میشود؟

اول با فرمولاسیون A مو‌ها را لولایت کنید. بعد با فرمولاسیون B روی مو را رنگ کنید. سپس با فرمولاسیون C به مو‌ها درخشش و برق بدهید.

بالیاژ, بالیاژ مو چیست و آموزش چگونگی انجام بالیاژ

نکات و پیشنهادات رسانه انرژی مثبت

 • برای رنگ پایه در نوک مو ۹ یا ۱۰ مناسب است. می‌توانید برای ایجاد ۳ تا ۵ پایه تغییر در ریشه موی طبیعی رنگساژ را روی کل مو از ریشه تا نوک مو بزنید و مدت مکث رنگساژ را بیشتر کنید. هر چقدر اکسیدان شما قویتر باشد ریشه موی طبیعی‌تر و روشن‌تر خواهد شد.
 • برای انجام بالیاژ از پشت سر شروع کنید و کار خود را در پشت سر و قسمت پس سر پایان بخشید و سپس به جلوی سر بیائید.
 • اگر چتری مو دارید آن‌ها را به چهار مثلث کوچک تقسیم کرده و هر بار با عقب بردن یک بخش از مثلث روی سطح آن را روشن کننده بالیاژ بزنید تا روشن شود.
 • برای مراقبت از مو‌های خود استفاده از شامپو و نرم کننده را فراموش نکنید. توجه داشته باشید رنگ مو‌های شما وقتی زیباست که موهایتان در سلامتی کامل به سر برند.
 • تفاوت بالیاژ با امبره آن است که بالیاژ یک تکنیک برای رنگ کردن مو‌هاست. یعنی می‌توان گفت که از تکنیک بالیاژ برای امبره کردن مو‌ها استفاده می‌شود.
 • توجه داشته باشید که اگر تصمیم دارید این تکنیک را برای اولین بار استفاده کنید به شما توصیه می‌شود حتما به آرایشگاه بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *