26 سپتامبر, 2020

تفاوت های لوسیون با کرم، بالم و پماد چیست ؟

تفاوت های لوسیون با کرم، بالم و پماد
سرویس آرایش و زیبایی رسانه انرژی مثبت – فرق لوسیون با کرم چیست؟ آیا می‌توان یکی از این موارد را جایگزین دیگری کرد؟ چه افرادی باید از کرم استفاده کنند و چه کسانی بهتر است برای محافظت از پوستشان لوسیون را در نظر داشته باشند؟ این سؤال را افرادی که می‌خواهند همیشه پوستی نرم، شفاف و درخشان داشته باشند مطرح می‌کنند. با ما همراه باشید.

بررسی فرق لوسیون با کرم

زمانی که می‌خواهید فرق لوسیون با کرم را بررسی کنید باید ابتدا درباره مواد اولیه تشکیل دهنده این دو ماده اطلاعات مناسبی کسب کنید؛ زیرا بدون دانش درباره این که کرم از چه موادی تشکیل شده و لوسیون حاوی چه موادی است نمی‌توانید یکی از این دو گزینه را برای استفاده انتخاب کنید.

لوسیون چیست؟

لوسیون دارای درصد بیشتری آب و درصد کمتری چربی است. لوسیون ها سبک هستند و به خوبی جذب پوست می‌شوند.
این محصولات برای پوست‌های نرمال و خشک انتخاب مناسبی خواهند بود. لوسیون های بدن معمولاً به صورت تیوپی ارائه می‌شوند. عمده استفاده از این محصولات در روزهای گرم تابستان است؛ زیرا افرادی که می‌خواهند از پوستشان محافظت کنند نیاز به ماده‌ای دارند که سریع جذب پوست شود و روی آن باقی نماند.
مطالعه بیشتر :
بیوگرافی و زندگینامه بی بی کینگ (B.B. King)
تفاوت های لوسیون با کرم، بالم و پماد

کرم چیست؟

میزان روغن موجود در کرم بیشتر از لوسیون است. در حقیقت در کرم این قطرات آب هستند که با روغن ترکیب شده‌اند. کرم سنگین‌تر از لوسیون است و امکان دارد که ترکیبات آن نیز غنی‌تر باشد. به همین دلیل کرم لایه ضخیم‌تری را هنگام استفاده روی پوست ایجاد می‌کند. ظرفی که حاوی این محصولات است معمولاً به شکل قوطی طراحی شده تا دسترسی به کرم راحت باشد.
کرم برای پوست‌های بسیار خشک استفاده می‌شود و افرادی که پوست معمولی دارند از آن برای تأمین رطوبت و نرمی پوست در روزهای سرد زمستان بهره می‌گیرند. استفاده از کرم برای هیدراته کردن بدن مناسب است. به همین دلیل است که توصیه می‌شود آن را هنگام شب مصرف کنید. استفاده از کرم‌ها حین خواب امکان آبرسانی عمیق به پوست را فراهم می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که همیشه پوستی شاداب و جوان داشته باشید.

مزایای لوسیون و کرم برای پوست

  • هر دو برای هیدراته کردن پوست مناسب هستند.
  • هر دو خشکی پوست را برطرف می‌کنند.
  • هر دو از پوست در برابر سرما، گرما و نور خورشید محافظت می‌کنند.
تفاوت های لوسیون با کرم، بالم و پماد

آیا بالم و پماد را می‌توان جایگزین کرم و لوسیون کرد؟

بالم نسبت به کرم یک لایه ضخیم‌تر روی پوست ایجاد می‌کند و فاقد آب است. بنابراین وظیفه آبرسانی پوست را به عهده ندارد. در واقع بالم یک ماده مومی شکل است که برای رفع خشکی و ترک نواحی مثل کف پا، آرنج، زانو و لب استفاده می‌شود. به همین دلیل افرادی که در طول روزهای خشک و سرد سال دچار مشکلاتی مانند قرمزی و خشکی پوست می‌شوند، بهتر است از بالم که حاوی مواد مغذی بیشتری برای پوست است استفاده کنند.این روزها بالم لب کاربرد فراوانی در میان لوازم آرایشی پیدا کرده است.
و اما پماد؛ پماد نسبت به سه محصول دیگر بیشترین میزان چربی را دارد. در اصل پمادها، روغن‌هایی نیمه جامدند که در ترکیب آن‌ها آب به کار نرفته (و یا بسیار کم با ترکیبات خاص) و بنابراین بیشتر جنبه درمانی دارند تا آرایشی. پمادها دچار آلودگی میکروبی نمی‌شوند و نیاز به اضافه کردن مواد نگهدارنده به آنها نیست. استفاده از پمادها به این دلیل که خیلی چرب هستند، چندان خوشایند نیست و اغلب به عنوان دارو مصرف می‌شوند زیرا داروهای موضعی به شکل پماد اثربخش‌تر هستند. پمادها اغلب برای درمان پوست در برابر سوختگی و … استفاده می‌شوند. معروف‌ترین پماد را باید وازلین دانست. از خواص وازلین برای پوست این است که با یک پوشش قوی، مانع تبخیر آب پوست می‌شود و رطوبت آن را حفظ می‌کند.
تفاوت های لوسیون با کرم، بالم و پماد

جدول مقایسه ویژگی‌های لوسیون، کرم، بالم و پماد

لوسیونکرمبالمپماد
ترکیب روغن و آبترکیب روغن و آبموم فاقد آبروغن نیمه جامد فاقد آب
در صد آب بیشتر و چربی کمتردر صد چربی بیشتر و آب کمتربدون خاصیت آبرسانیبدون خاصیت آبرسانی
رقیق با جذب سریعغلیظ با جذب دیرتر غلیظ و سرعت جذب کمغلیظ و سرعت جذب کم
مناسب برای فصل‌های گرم و قسمت‌های مودار بدن به دلیل سرعت جذب مناسب برای فصل های سرد و پوست صورت به دلیل ایجاد حس چربی و تعریقمناسب برای قسمت‌های خشک و ترک خورده مثل لب، آرنج و پا کاربرد دارویی مثل رفع سوختگی و …
مطالعه بیشتر :
فواید استفاده از جوش شیرین برای پوست

 

با توجه به این که چه نوع پوستی دارید و در چه فصلی از سال هستید، با آگاهی دقیق درباره فرق لوسیون با کرم و بررسی تفاوت پماد و بالم با دو محصول دیگر، یک گزینه مناسب را برای محافظت از پوست خود انتخاب کنید.

سخن آخر

اگر نگران پوستتان در برابر تابش نور مستقیم خورشید یا خشکی بی‌اندازه هوا در فصل زمستان هستید، به شما توصیه می‌کنیم از بین لوسیون، کرم، بالم یا پماد با توجه به ویژگی‌ها و تفاوت‌های هر کدام یک گزینه مناسب برای محافظت از پوستتان انتخاب کنید.
لوسیون یک آبرسان قوی است؛ اما ممکن است مجبور شوید چند بار از این محصول برای تأمین رطوبت و برطرف کردن خشکی پوست استفاده کنید. کرم نسبت به لوسیون چرب‌تر است و برای پوست‌های خشک گزینه مناسبی خواهد بود. پالم و پماد بیشتر نقش محافظت از پوست و ترمیم آن را بر عهده دارند.
مطالعه بیشتر :
تقویت و افزایش رشد مژه

ترجمه و جمع آوری از: obagi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *