23 سپتامبر, 2020

روانشناسی ازدواج موفق از دغدغه های مهم این روزهای جوانان و افرادی است که قصد ازدواج با یکدیگر دارند . روانشناسی ازدواج موفق میتواند قبل از ازدواج آینده زندگی زناشویی را تا حد زیادی تضمین کند . در زیر به تعدادی از مزایای روانشناسی ازدواج موفق اشاره میکند .

  • روانشناسی ازدواج موفق قبل از ازدواج زوجین را از لحاظ روحی و روانی می سنجد تا مشخص شود آیا تناسبی برای ازدواج بین آنها وجود دارد ؟
  • روانشناسی ازدواج موفق میتواند اختلافات سطحی در دوران نامزدی که در هر رابطه ای امری عادی میباشد را بررسی و حل و فصل کند .
  • روانشناسی ازدواج موفق با سرانجام یافتن داستان ازدواج زوجین کار خود را پایان یافته نمیداند و تا سالها و در زمینه های مختلف به خانواده تازه تشکیل شده یاری خواهد رساند .

تست روانشناسی ازدواج موفق

تست روانشناسی ازدواج موفق از جمله ابزارهایی است که روانشناسان در جریان مشاوره های خود از آنها استفاده میکنند . تست روانشناسی ازدواج موفق  در بخش ها و زمینه های آی مختلف روانشناسی از روی که برای مشاوره مراجعه میکنند گرفته میشود . اگر بخواهیم به صورت خلاصه به این مطلب اشاره کنیم میتوانیم بگوییم که تست روانشناسی ازدواج موفق ویژگی های شخصیتی دوطرف را به نحوی روشن متوجه میشوند . این ویژگی ها میتواند بسیار در تصمیم گیری در مورد طرف مقابل برای افرادی که میخواهند ازدواج کنند تاثیر گذار باشد . مثلا در نظر بگیرید که در تست روانشناسی ازدواج موفق مشخص شود که یکی از طرفین به بیماری روحی یا روانی دچار است که احتمالا خود فرد نیز تا کنون از وجود آن خبر نداشته است . قطعا میتواند شناسایی این موضوع یا موضوعات مشابه در نحوه تصمیم گیری دو طرف تعیین کننده باشد .

مطالعه بیشتر :
بازاریابی اینترنتی یا آنلاین چیست؟

روانشناسی ازدواج موفق

 


سوالات روانشناسی ازدواج موفق

سوالات روانشناسی ازدواج موفق باید به گونه ای باشد که هر چقدر بیشتر بتواند ابهامات رابطه را که از مقتضیات هر رابطه ای است را برطرف کند . سوالات روانشناسی ازدواج موفق باید به قدری دقیق پرسیده بشود که بتواند به خوبی به روند ازدواج دو طرف کمک کند . البته این موضوع هم بسیار مهم است که سوالات روانشناسی ازدواج موفق باید توسط یک مشاوره با تجربه و زبده انجام بپذیرد . معمولا سوالات مربوط به هر زمینه آی از روانشناسی به صورت استاندارد وجود دارد و توسط روانشناسان گذشته تهیه شده است . بنابراین هر روانشناسی مبتواند به راحتی به این سوالات دسترسی داشته باشند و نیاز نیست وقت و انرژی خاصی را در این مورد صرف کند . اما از طرفی تمام تمرکز مشاور باید روی این قضیه متمرکز شود که به بهترین نحو از این سوالات استفاده کند .


مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق آویژه

مهارت ها( skills ) در روانشناسی ازدواج موفق آویژه بر تمام افرادی که به این مرکز برای مسئله ازدواج خود مراجعه کرده اند ثابت شده است . این مرکز با توجه به هر نیاز یا هر موردی برای مشاوره متخصص آن حوزه را به فرد مراجع معرفی میکنند که به صورت حضوری یا آنلاین در خدمت مراجعه کنندگان باشد . ابن نکته بخاطر این مساله است که بسیار طبیعی میباشد که اگر فردی بخواهد در چند رشته به صورت همزمان فعالیت داشته باشد قطعا نمیتواند کیفیت کامل و خاصی که مد نظر مراجعه کننده است را ارائه کند .

مطالعه بیشتر :
آیا روانشناسی ازدواج به ما کمکی می کند؟

دیگر دلیل اثبات مهارت ها در روانشناسی ازدواج آویژه این است که مشاوران این مرکز علاوه بر ارائه مشاوره های خوب و با کیفیت مهارت خوبی در پیگیری مشورت گیرنده دارند . زمانی که جلسه مشاوره به پایان میرسد به این معنی نیست که مراجعه باید رها شود و قطعا مشاور باید تا جایی که ممکن است پیگیر حال مراجعه باشد .

 


روانشناسی ازدواج موفق ( successful marriage ) آویژه

ازدواج موفق همانطور که گفته شد قطعا با مشاوره ازدواج بهتر و راحت تر بدست می آید و دلایل آن را در بالا به کمال توضیح دادیم . جوانان میتوانند زمانی که احساس کردند وقت ازدواج آنها فرا رسیده به یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مراجعه کنند . آنها میتوانند با گرفتن مشورت از افرادی که به لحاظ صلاحیت در جایگاه مناسبی قرار دارند آینده خود و طرف مورد نظرشان برای ازدواج را تضمین و از آسیب های احتمالی حفظ کنند . روانشناسی ازدواج موفق آویژه با همین هدف در کنار سایر خدمات این مرکز به افراد نیازمند به مشاوره ارائه میشود .  روانشناسی ازدواج موفق آویژه در مورد ازدواج زمینه هایی مانند موارد زیر را شامل میشود :

  • عشق و احتمال تصمیم عجولانه
  • بررسی شان اجتماعی ( social leve) دو طرف
  • دخالت والدین دو نفر در ازدواج
  • بررسی تناسبات فرهنگی دو خانواده
مطالعه بیشتر :
عدم سلامت روانی یعنی چه؟

تاثیر مشاوره در آینده ازدواج

در مورد حساسیت ازدواج در بالا به قدر کافی صحبت کردیم و گفتیم که از جمله مهمترین اتفاقات زندگی هر فرد محسوب میشود . یک ازدواج خوب میتواند خوشبختی افراد را تا همیشه تضمین کند و یک ازدواج بد که با شکست مواجه شود میتواند زندگی افراد را حتی به طور کلی از لحاظ روحی و روانی به هم بزند . مشاوره ازدواج     ( Marital counseling ) باید به طور کامل حرفه ای آغاز شود حرفه ای ادامه یابد و حرفه ای به سرانجام برسد . در زمانه ای که زندگی میکنیم مقوله ازدواج هم مثل سایر موضوعات پیچیده تر از قبل شده است . این پیچیدگی ها مثل سابق با پا در میانی بزرگترها و خانواده‌های دوطرف حل نمیشود . برای حل مسئله بیان شده قطعا به کمک کسی نیاز هست که به صورت تخصصی این مورد را بررسی قرار دهد . در ادامه به توضیح مفصلی از وظایف مشاوره و مشاور میپردازیم .

دخالت والدین ر زندگی زناشویی زوجین

بعد از ازدواج ظاهرا کار مشاوره تمام میشود . اما در واقع همیشه مشاوره میتواند از ابتدای ساختن این خانواده نو پا و تا سالها کمک کننده و یاری رسان خانواده باشد . برای مثال زمانی ممکن است خانواده های دو طرف به دلیل تفاوت در سطح و سبک زندگی ( life style ) با یکدیگر دچار تناقض و مجادله میشوند . در این درگیری های متداول مخصوصا در جامعه تقریبا سنتی ما معمولا زوجین را در شرایط بسیار بدی قرار میدهد .

مطالعه بیشتر :
14 عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

از طرفی وظیفه همسری آنها ایجاب میکند که طرف همسر خود در برابر همه حواشی به وجود آمده بایستند و از طرفی نمیتوانند نسبت به خانواده خود بی تفاوت باشند . گاهی این اتفاق به سادگی میتواند منجر به گرفتن تصمیماتی احساسی در لحظه شود که حتی زندگی زناشویی آنها را از هم بپاشاند . در این برهه ها مشاوره خانواده قطعا میتواند با اتخاذ سیاستی مناسب زوجین را از این بحران نجات دهد و زندگی مشترکشان را حفظ کند .


 

حل کردن تعارضات زناشویی بین زوجین جوان

روانشناسی ازدواج موفق همانطور که اشاره شد نقش حمایتی نیز برای افراد بعد از ازدواجشان بازی میکند و در زندگی زناشویی نو پا و جوان زوجین همراه جوانان کم تجربه پیش میرود تا اینکه از آسیب های مخصوص این دور در امان باشند . روانشناسی ازدواج موفق به زوجین کمک میکند که علارقم کم تجربگی بتوانند به مشکلات زندگی فائق بیایند . زمانی که جوانان در مسیر حل کردن مشکلات روزمره خود را آنها بیابند ممکن است که به صورت ناخودآگاه بترسند و متحمل هیجانات منفنی بشوند و تحت فشار این بار روانی تصمیماتی بگیرند که به ضرر زندگی فردی و همچنین زناشویشان باشد . اما با حضور یک مشاور در کنارشان میتوانند یک زندگی خوب و ایمن را تجربه میکنند و دائما یک فرد باتجربه که بهترین پیشنهادات را در برهه های مختلف به آنها میدهد را در کنار خود حس میکنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *