28 نوامبر, 2020

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه ؛این که چگونه خط لب بکشیم، می‌تواند برای حتی باتجربه‌ترین آرایشگران نیز یک چالش باشد. راهکار‌های مختلفی وجود دارد تا با استفاده از خط لب، لب‌هایی به شکل‌های متنوع داشته باشیم.

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

رسانه انرژی مثبت | سرویس آرایش و زیبایی  خط لب یکی از لوازم آرایشی است که استفاده‌ی صحیح از آن موجب پوشش دهی بیشتر رژ لب، جلوگیری از پر رنگ شدن رژ، فرم‌دهی به لب‌ها و بزرگ یا کوچک کردن آن‌ها می‌شود.

برای شکل‌های مختلف لب، راهکارهای متنوعی برای استفاده از خط لب وجود دارد. در ادامه یاد خواهیم گرفت که چگونه خط لب بکشیم تا لب‌هایی با شکل‌های دلخواه داشته باشیم.


در این مطلب می خوانید:

 • آماده سازی لب‌ها
 • کشیدن خط لب برای داشتن لب‌هایی با فرم طبیعی
 • نحوه‌ کشیدن خط لب روی کل لب
 • کشیدن خط لب برای داشتن لب‌هایی بزرگ‌تر
 • کشیدن خط لب برای داشتن لب‌هایی کوچک‌تر

آماده سازی لب‌ها

قبل از کشیدن خط لب بهتر است مراحل زیر را اجرا کنید:

۱- لب‌های خود را لایه‌برداری کنید (اختیاری)

اگر کرم لایه‌بردار یا اسکراب لب در اختیار ندارید، می‌توانید کمی مرطوب کننده روی لب‌های خود بمالید و سپس با کمک یک مسواک، لب‌های خود را لایه‌برداری کنید.

نکات:

 • لایه‌بردار یا اسکراب را می‌توانید از داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های لوازم آرایشی تهیه کنید.
 • برخی متخصصان لایه‌برداری لب را توصیه نمی‌کنند؛ چرا که موجب به وجود آمدن ناهمواری‌هایی در پوست لب شما و در دراز مدت موجب خشک شدن و چاک خوردن آن‌ها می‌شود.
 • مرطوب نگه داشتن همیشگی لب‌ها راهی برای سالم نگه داشتن لب‌های شماست، اما اگر لب‌هایتان پوسته پوسته است، لایه‌برداری از آن‌ها روشی سریع برای صاف کردن لب‌هاست.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

۲- لب‌هایتان را مرطوب کنید

قبل از این که چیزی روی لب‌های خود بمالید، با بالم لب آن‌ها را مرطوب کنید. مطمئن شوید بالمی که انتخاب کرده‌اید خیلی چرب نباشد. شما می‌خواهید لب‌ها مرطوب شوند نه این که اطراف لب چرب شود.

اگر لب‌های شما ترک خورده، پوسته پوسته و خشک باشد، کشیدن یک خط لب صاف روی آن‌ها کاری بسیار مشکل است، مخصوصا که بخواهید خط لب را روی خود لب نیز بکشید. بنابراین استفاده از بالم، امری ضروری به نظر می‌رسد.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۳- صبر کنید تا بالم روی لبتان خشک شود

برخی متخصصان توصیه می‌کنند پس از مالیدن مرطوب کننده روی لب، ۲۰ دقیقه صبر کنید سپس مواد دیگر را به لب بزنید.

نکات:

 • اگر شما این همه زمان ندارید، حداقل ۲ دقیقه صبر کنید، سپس با دستمال، اضافات مرطوب کننده را پاک کنید.
 • شما می‌خواهید لب‌هایتان به خوبی مرطوب شوند و خشک هم باشند. بنابراین بالم لب را قبل از خواب به لب‌هایتان بمالید تا روز بعد برای آرایش کاملا آماده باشند.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۴- به لب‌هایتان پرایمر بزنید (اختیاری)

مالیدن پرایمر لب خیلی ضروری نیست، اما برخی از آرایشگران آن را توصیه می‌کنند. پرایمر لب می‌تواند به صاف شدن لب‌های شما کمک کند، همچنین خط لب و رژ را مدت زمان بیشتری روی لب نگه دارد.

 • اگر می‌خواهید از رژ لب استفاده کنید، می‌توانید به جای پرایمر روی لبتان خط لب بکشید سپس رژ بزنید تا رژ مدت زمان طولانی‌تری روی لبتان بماند.
 • به جای پرایمر از کانسیلر یا کرم زیرساز نیز می‌توانید استفاده کنید، به خصوص اگر می‌خواهید شکل لبتان را نیز عوض کنید.
مطالعه بیشتر :
شیرینی گل مینا ویژه عید نوروز و طرز تهیه آن

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۵- رنگ خط لبتان را انتخاب کنید

رنگ خط لبتان را با توجه به کاری که می‌خواهید با لبتان انجام دهید انتحاب کنید. اگر می‌خواهید رژ لب قرمز بزنید، از خط لب قرمز نیز استفاده کنید. اگر می‌خواهید لب‌هایتان فرم طبیعی داشته باشند، خط لب صورتی و کم رنگی را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید به دنبال خط لبی باشید که همرنگ لب‌های خودتان باشد.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

۶- مداد لب خود را بتراشید

همیشه قبل از کشیدن خط لب مداد خود را تیز کنید. یک مداد تیز، خط لب صاف و دقیقی به شما می‌دهد. نوک مدادی که کند باشد به قسمت چوبی آن نزدیک است و ممکن است لب شما را پاره کند.

نکات:

 • تراشیدن مداد، به از بین بردن باکتری‌ها قبل از استفاده از مداد نیز کمک می‌کند.
 • قبل از تراشیدن مداد آن را ۲۰ دقیقه در فریزر نگه دارید. این کار کمک می‌کند نوک آن در حین تراشیدن جدا نشود و راحت‌تر تراش شود.

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

۷- نوک مداد لب را گرم کنید

قبل از این که خط لب را روی لبتان بکشید، نوک آن را به آرامی پشت دستتان بکشید تا گرم شود.

این کار کمک می‌کند تا خط لب هموارتر روی لبتان کشیده شود. همچنین می‌توانید نوک آن را بین انگشت سبابه و شست خود بکشید تا گرم شود.

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه


پیشنهاد انرژی مثبت : آموزش ویتامینه کردن موی سر با روش های خانگی بسیار آسان!


 

کشیدن خط لب برای داشتن لب‌هایی با فرم طبیعی

۱- لب‌های خود را به آرامی از هم باز کنید. این کار کمک می‌کند تا هنگام کشیدن خط لب، فرم طبیعی آن‌ها حفظ شود.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۲- روی خط لب خودتان، خط بکشید. بسیاری از آرایشگران توصیه می‌کنند که خط لب را روی خط لب خودتان بکشید، چراکه بالاتر یا پایین‌تر از آن ممکن است غیر طبیعی به نظر برسد. برای آسان‌تر شدن این کار بهتر است از وسط لب بالا و پایین خود خط بکشید و به سمت گوشه‌های لب ادامه دهید.

نکات:

 • یکی دیگر از روش‌های کشیدن خط لب طبیعی، کشیدن یک X روی لب بالا، سپس کشیدن گوشه‌ها و پایین لب و بعد، جاهای دیگر خط لب است. این کار به یکنواخت شدن خط لب کمک فراوانی می‌کند. این روش به خصوص برای وقتی که فقط می‌خواهید با خط لب، لب خود را پر کنید و نمی‌خواهید رژ بزنید بسیار مفید است. (آموزش کانتورینگ لب در ۵ مرحله ساده)
 • حواستان باشد که خط لب را به همه‌ی پستی و بلندی خط لب خود بکشید. این کار از بیرون زدگی رژ لب جلوگیری می‌کند.
 • اگر می‌خواهید لب‌های پرتری داشته باشید خط لب را از گوشه‌های لبتان به سمت مرکز بزنید. این امر به گردتر و پرتر شدن لب‌ها کمک می‌کند.
مطالعه بیشتر :
بوتاکس مژه و نحوه انجام آن

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۳- خط‌هایی سبک و کوتاه بکشید. خط‌های کوتاه، سبک و بدون فشار، خط لب دقیق‌تر و بهتری را به شما می‌دهد تا بخواهید یک خط کامل و پیوسته بکشید.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۴- آرایش لب خود را کامل کنید. این که بعد از خط لب کشیدن بخواهید رژ بزنید یا نه به خودتان بستگی دارد. نزدن رژ لب باعث می‌شود لب‌های طبیعی‌تری داشته باشید.

اگر بخواهید لب‌های طبیعی داشته باشید فقط کافیست خط لبی که کشیده‌اید را به آرامی روی لبتان محو کنید و روی لبتان یک برق لب ملایم بزنید. اگر می‌خواهید رژ لب بزنید، قبل از رژ لب، روی لبتان نیز خط لب بکشید.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه


پیشنهاد انرژی مثبت : استفاده از لوسیون، چرا و چگونه؟


 

نحوه‌ کشیدن خط لب روی کل لب

۱- خط لب کم‌رنگ و رنگ لبی را روی خط لبتان بکشید و سپس آن را پخش و محو کنید (اختیاری). اگر نمی‌خواهید رژ لب بزنید و فقط می‌خواهید با خط لب، لب‌هایتان را جلوه ببخشید، خط لبی کم‌رنگ و رنگ لب را انتخاب کنید و با آن روی خط لبتان و سپس روی لبتان بکشید. می‌توانید روی آن برای اتمام کار یک برق لب بزنید.

نکات:

 • اگر حتی نمی‌خواهید رژ لب بزنید نیز با این روش لب‌های شما در صورتتان مشخص‌تر می‌شود.
 • اگر فرم لب طبیعی می‌خواهید، کار شما در این مرحله به پایان رسیده است.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۲- با خط لب روی کل لبتان بکشید. با خط‌های کوتاه، کل لبتان را با خط لب بپوشانید. این کار به ماندگاری رژ لب نیز کمک می‌کند. همچنین به ماندگاری رنگ لب نیز کمک می‌کند، به این معنی که در هر جایی که رژ لب روی خط لب باشد رنگ رژ در طول روز تغییری نمی‌کند. برخی از افراد فقط لب را با خط لب می‌پوشانند و روی آن رژ نمی‌زنند. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید روی آن برق لب بزنید تا صاف و یکدست شود.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۳- رژ لب بزنید. برای رژ زدن از مرکز لب شروع کنید و به سمت گوشه‌ها بروید. برای بهتر رژ زدن از براش رژ استفاده کنید. اگر می‌خواهید رژتان یک لایه‌ی ضخیم روی لبتان باشد نیز می‌توانید از براش استفاده کنید و چند لایه رژ روی لبتان بزنید.

مطالعه بیشتر :
روش جالب کانتورینگ لب در 5 مرحله آسان

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۴- دور لبتان را تمیز کنید. بعد از این که لبتان را رژ زدید، بهتر است خط‌های اضافی و بیرون زدگی‌ها را تمیز کنید. می‌توانید با کمی شیر پاک‌کن یا مرطوب کننده و یک گوش‌پاک‌کن یا کمی پنبه دور لب‌تان بکشید. اگر جایی نیاز به اصلاح خط لب و کشیدن آن دارید، با مداد آن قسمت را بکشید و سپس با براش آن را پخش و مانند دیگر نقاط کنید.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۵- دور لب‌ها کانسیلر بزنید (اختیاری). این امر، به ویژه در پوشاندن لکه‌ای به جا مانده در اطراف لب شما بسیار مفید است. همچنین از پخش شدن رنگ رژ در اطراف لب جلوگیری می‌کند.

برای این منظور از یک براش کوچک برای پخش کردن کانسیلر در اطراف لبتان استفاده کنید. همچنین می‌تونید روی کانسیلر کمی پودر یا پنکیک بزنید.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۶- لبتان را خشک کنید. یک لایه رژ زدن، خشک کردن لب و دوباره یک لایه‌ی دیگر زدن، امری معمول است. در انتها آن را نیز خشک کنید تا از رنگ دادن به دندان‌هایتان جلوگیری کنید.

برای خشک کردن لبتان، یک لایه دستمال کاغذی را بین لب‌هایتان قرار دهید و لب‌هایتان را به آن بفشارید. از دستمال کاغذی محکم و ضخیمی استفاده کنید که تکه تکه نشود و به لبتان نچسبد.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۷- رژ را روی لبتان ثابت کنید (اختیاری). آرایشگران گاهی یک دستمال کاغذی روی لب می‌گذارند و با یک براش کمی پودر بی رنگ را روی آن می‌زنند تا مقدار کمی از آن از طریق دستمال جذب لب شود و رژ روی لب ثابت بماند و تغییری نکند.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه


پیشنهاد انرژی مثبت : ترفند های زیرکانه برای حجم دادن به صورت


 

کشیدن خط لب برای داشتن لب‌هایی بزرگ‌تر

۱- رنگ لب‌تان را انتخاب کنید. رنگ رژ کم‌رنگ و رنگ لبتان را انتخاب کنید. می‌توانید از رژ‌های پررنگ‌تر نیز استفاده کنید. فقط دقت کنید که رنگ‌های تیره‌تر موجب می‌شوند لب‌هایتان کوچک‌تر به نظر برسند.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۲- روی لب و اطرافش کانسیلر بزنید. این کار به کم‌رنگ‌تر شدن خط لب طبیعی خودتان کمک می‌کند. همچنین موجب ماندگار شدن آرایش لب‌تان می‌شود.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۳- حالت طبیعی را حفظ کنید (اختیاری). برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن لب‌ها، دقیقا بالای خط لب طبیعی خود را خط لب بکشید. لازم نیست لب‌هایتان را از حالت طبیعی خودشان خارج کنید.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۴- گوشه‌های لبتان را روی خط طبیعی لب بکشید. برای بزرگ‌تر کشیدن خط لب، لازم نیست همه‌ی خط را بیرون لب بکشید. گوشه‌ها را روی خط طبیعی لب بکشید وگرنه دهانتان مانند دهان دلقک‌ها گشاد به نظر می‌رسد!

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۵- مرکز لب را با لایه‌ای ضخیم از رژ بپوشانید. در حین انجام این کار، بین لب و خط لب فاصله بگذارید. بهتر است رژی که انتخاب می‌کنید از خط لبتان کمی روشن‌تر باشد.

مطالعه بیشتر :
کرم های از بین بردن جای زخم

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۶- خط لب و رژ را با هم ادغام کنید. با یک براش لب، به نرمی خط لب و رژ را با هم ترکیب کنید.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۷- با انگشت روی لبتان بکشید. این کار را به آرامی انجام دهید تا رژتان کاملا و یکنواخت پخش شود.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۸- برق لب بزنید (اختیاری). برق لب باعث می‌شود لبتان کمی بزرگ‌تر به نظر برسد. در صورت نیاز، کمی برق لب به وسط لبتان بزنید.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه


پیشنهاد انرژی مثبت : آموزش طرز تهیه ماسک عسل و آووکادو با دو روش اثرگذار فوق العاده


 

کشیدن خط لب برای داشتن لب‌هایی کوچک‌تر

۱- رنگ خط لب خود را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ‌های کم رنگ و ملایم لب طبیعی‌تری را برای شما به ارمغان می‌اورند. برای کوچک کردن لب از این رنگ‌ها نیز می‌توانید استفاده کنید. برای شدت بیشتر از رنگ‌های تیره‌تر بهره بگیرید.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۲- به لب‌ها و اطراف آن کانسیلر بزنید.

 این کار به کم‌رنگ‌تر شدن خط لب طبیعی خودتان کمک می‌کند. علاوه بر این باعث ماندگار شدن آرایش لب‌تان می‌شود.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۳- کمی داخل‌تر از خط لب طبیعیتان را خط بکشید.

با استفاده از خط‌های کوتاه، کمی داخل‌تر از خط طبیعی لبتان را خط لب بکشید.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه

 

۴- دور لب‌ها را تمیز کنید.

با پنبه یا یک گوش پاک‌کن هر خط اضافی که می‌بینید را پاک کنید. سپس با یک کانسیلر و براش، خط طبیعی لبتان را بپوشانید. اکنون لب‌های شما کوچکتر از حالت طبیعی خود شده است.

 

شیوه صحیح کشیدن خط لب با فرم دلخواه


پیشنهاد انرژی مثبت : بهترین روش های آبرسانی و جلوگیری از خشکی پوست صورت


در پایان

خط لب یکی از وسایل آرایشی است که با استفاده از آن می‌توان لب‌ها را به شکل‌های متنوع آرایش نمود. برای این منظور باید دقت کرد از چه رنگی و با چه ترفندی می‌توان از خط لب استفاده کرد تا به فرم دلخواه خود برسیم.

یکی دیگر از وسایل آرایشی که می‌توان با آن لب‌ها را آرایش کرد، رژ لب  است. نحوه‌ی استفاده از رژ لب نیز راهکارهای مخصوص به خود را دارد. برای آشنایی بیشتر با این راهکارها، پیشنهاد می‌کنیم مطلب روش جالب کانتورینگ لب در ۵ مرحله آسان را مطالعه کنید.

همچنین میتوانید مداد لب های مورد نیاز خود را از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی مداکالا با قیمت ارزان و در انواع و رنگ ها و برند های مختلف تهیه و با رضایت کامل استفاده کنید.

اگر شما نیز نکاتی در رابطه با این که چگونه خط لب بکشیم مد نظر دارید، در قسمت “نظرات و پرسش‌ها” با ما و دیگر مخاطبان انرژی مثبت در میان بگذارید.

برگرفته از: wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *