29 نوامبر, 2020

ارسال ایمیل

در دنیای امروز که همه چیز به نوعی با اینترنت در ارتباط است، آشنا بودن با ایمیل و دانستن نحوه کار با آن از اهمیت زیادی برخوردار است و کار های ما را ساده تر می کند.

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

نحوه ارسال ایمیل

 

ایمیل مخفف Electronic Mail به معنای نامه الکترونیک است که یکی از مهم ترین اختراعات بشر در طول قرن های گذشته است که این روزها کاربرد و اهمیت بسیار زیادی دارد. قبل از اختراع ایمیل اگر قرار بود شخصی نامه ای را به دست کسی برساند، یا فرستاده ای انتخاب می نمود که باید چندین روز و هفته برای رساندن نامه در صحرا مسافرت می کرد و یا از پرنده های نامه بر استفاده می شد که هر دو آنها دارای ریسک بالا بودند چرا که در روش اول، ممکن بود سارقان به شخص حمله کنند و در روش دوم، پرنده توسط انسانها یا دیگر حیوانات شکار می شدند!

ایمیل

از این رو ایمیل نقشی موثر در زندگی هریک از ما دارد و این در صورتی می باشد که شاید اکثر ما به آن توجه کافی نداشته باشیم. ارسال ایمیل بیشتر در محیط کاربری Gmail انجام می شود که متعلق به شرکت بزرگ گوگل است و هر یک از ما یک حساب کاربری در آن داریم. به همین دلیل ما قصد داریم شما را با نحوه ارسال ایمیل در جیمیل بصورت مرحله به مرحله آشنا سازیم. با انرژی مثبت همراه شوید.

مطالعه بیشتر :
نصب شبیه ساز اندروید روی ویندوز

 

 

ارسال ایمیل با گوشی

در اولین قدم از این آموزش ما قصد داریم شما با نحوه ارسال ایمیل با گوشی آشنا کنیم. با اجرای مرحله به مرحله این آموزش به سادگی میتوانید ایمیل خود را ارسال کنید:

وارد برنامه ایمیل خود شوید و سپس اطلاعات کاربری خود که شامل آدرس ایمیل و پسورد است را وارد کنید تا همانند تصویر زیر وارد حساب کاربری جیمیل شوید.

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

 

اکنو شما وارد محیط کاربری جیمیل خود شده اید. در انتهای صفحه همان گونه که مشخص شده است، یک علامت + رنگی جای دارد. بر روی آن بزنید.

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

سپس پنجره ای جدید برای شما باز خواهد شد که می توانید به سادگی تمام اقدام به نوشتن ایمیل کنید. اما باید یک سری موارد را رعایت و پر کنید که در ادامه به توضیح همه آنها می پردازیم:

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

  1. آدرس ایمیل خودتان است که اگر شما چند ایمیل داشته باشید، می توانید در این قسمت آدرس ایمیلی را که می خواهید برای گیرنده نمایش داده شود مشخص کنید.
  2. آدرس ایمیلی که قصد ارسال ایمیل به آنرا دارید که باید بصورت کامل نوشته شود (برای مثال example@gmail.com). دقت کنید که آدرس ایمیل فاقد www می باشد.
  3. موضوع ایمیل را مشخص کنید.
  4. متن ایمیل خود را در این قسمت شروع به تایپ کنید. (با زدن بر روی علامت سنجاق که کنار دکمه ارسال وجود دارد می توانید انواع فایل را ضمیمه ایمیل خود کنید)
  5. نهایتا بر روی علامت مشخص شده کلیک کنید تا پیام شما ارسال شود. همیشه قبل از فشردن این گزینه، بار دیگر متن و داده های ایمیل نوشته شده را بررسی کنید.
مطالعه بیشتر :
معرفی گوشی موبایل شیائومی نوت 8 پرو

 

ارسال ایمیل با کامپیوتر

اکنون نوبت آموزش ارسال ایمیل با کامپیوتر فرا رسیده است. ارسال ایمیل با کامپیوتر نیز مانند ارسال ایمیل با گوشی کار راحتی می باشد. پس این شما و این آموزش مرحله به مرحله ارسال ایمیل:

ابتدا وارد صفحه mail.google.com شوید و نام کاربری ایمیل خود را وارد کرده سپس بر روی Next کلیک کنید.

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

 

پسورد ایمیل خود را در این مرحله باید وارد کنید. سپس بر روی Next کلیک کنید.

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

 

اینک شما وارد ایمیل خود شده اید که تمام ایمیل های دریافتی خود را می توانید مشاهده کنید. در سمت چپ صفحه نمایشگر کامپیوتر خود می توانید گزینه Compose را مشاهده کنید که در تصویر زیر هم مشخص شده است. بر روی آن کلیک کنید.

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

 

سپس پنجره کوچکی در انتهای صفحه نمایشگر برای شما باز خواهد شد که باید یک سری موارد را وارد کنید که آنها را توضیح می دهیم:

مطالعه بیشتر :
سرزمین زمستانی مریخ

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

 

  1. آدرس ایمیل شخصی که قصد ارسال ایمیل به آنرا دارید را باید بصورت کامل وارد کنید.
  2. موضوع ایمیل را وارد کنید.
  3. در این مرحله باید متن ایمیل خود را تایپ کنید.
  4. پس از انجام مراحل بالا و تمام شدن کارتان، بر روی Send کلیک کنید تا ایمیل ارسال شود.

 

نحوه ارسال فایل در ایمیل

گاها ممکن است علاوه بر ارسال متن در ایمیل، بخواهید یک یا چند فایل را در ایمیل ارسالی خود ضمیمه کنید و برای شخص دریافت کننده ارسال نمائید. شما می توانید در انتهای متن پیام خود یک یا تعدادی فایل را انتخاب و ارسال کنید.

 

ارسال فایل با ایمیل با گوشی

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

برای ارسال فایل در ایمیل با گوشی، زمانیکه به مرحله آخر رسیدید، یک دکمه به شکل سنجاق را در قسمت بالا و کنار دکمه ارسال مشاهده خواهید کرد که با زدن بر روی آن صفحه ای برای گزینش فایل های مورد نظر از فضای گوشی برایتان باز خواهد شد.

مطالعه بیشتر :
هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

 

ارسال فایل با ایمیل با کامپیوتر

 

ارسال ایمیل, ارسال ایمیل

در کامپیوتر نیز با کلیک بر روی علامت سنجاق می توانید فایل ضمیمه نامه الکترونیک خود کنید. همچنین می توانید فایل های خود را با نگه داشتن کلیک چپ ماوس کشیده و در داخل صفحه ایمیل رها کنید که اصطلاحا با این عمل drag & drop می گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *