22 اكتبر, 2020

آموزش از بین بردن رطوبت و نم روی لباس

از بین بردن رطوبت و نم روی لباس یکی از مواردی است که برای رفع آن روش های خیلی ساده و کارامدی وجود دارد و آن چیزی نیست جز برنج!

از بین بردن رطوبت و نم روی لباس

آموزش روش های از بین بردن رطوبت و نم روی لباس

سرویس خانه داری رسانه انرژی مثبت |  تا به حال برایتان پیش آمده در حالی که برای یک قرار مهم به سرعت آماده می شوید، احساس کنید پیراهنی که از کمد لباس بیرون آورده اید، بوی نامطبوعی می دهد؟ این بو معمولا ناشی از نم و رطوبت موجود در کمد لباس است که به دلیل بسته بودن کمد و نبود تهویه، ایجاد شده است. برای رفع بوی نم کمد، روشی خانگی را برایتان پیش رو داریم و آن چیزی نیست جز برنج!

برنج یک از مواد غذایی اصلی در سفره های ایرانی است ولی به غیر از مصرف خوراکی، برنج خواص دیگری هم دارد که حتی فراتر از آشپزخانه هم می رود. بسیاری از افراد برای از بین بردن رطوبتی که به گوشی های موبایل وارد شده است از برنج استفاده کرده اند چرا که برنج جاذب رطوبت است و می تواند مولکول های آب را به دام بیندازد. ولی آیا برای از بین بردن بوی کمد هم از آن استفاده کرده اید؟

مطالعه بیشتر :
خانه تکانی عید

قرار گرفتن یک پیمانه برنج در فضای بدبو می تواند دنیا را متفاوت کند. با کمک یک شیشه پر از برنج به سادگی بوی نامطبوع را از بین ببرید. تنها وسایلی که نیاز دارید شیشه سس یا مربا، یک کیسه برنج و اسانس روغنی مورد علاقه تان است.

اگر از داشتن کمد بدبو به دلیل نم و یا نبود جریان هوا رنج می برید، بوی لیمو انتخاب خوبی است. اگر فقط می خواهید رایحه خوشی را به کمد لباس هایتان اضافه کنید، عطر رزماری، نعناع و اسطوخودوس پیشنهاد ما به شماست.

از بین بردن رطوبت و نم روی لباس

ساخت بوگیر کمد لباس

یک تا دو پیمانه برنج را درون ظرف شیشه ای بریزید.
۱۰-۲۰ قطره از اسانس روغنی مورد نظر را به آن اضافه کنید.
درب شیشه را با پارچه نفوذپذیر بپوشانید و آن را با بند پلاستیکی محکم کنید.
ظرف شیشه ای را به خوبی تکان دهید تا اسانس روغنی بین دانه های برنج پخش شود.

مطالعه بیشتر :
20 ترفند فوق العاده جادویی برای نظافت و ضدعفونی منازل و محیط کار

انتظار نداشته باشید این بوگیر طبیعی که خودتان ساخته اید، مانند یک خوشبوکننده کارخانه ای تمام فضای اتاق و خانه را معطر کند. بلکه برای یک فضای کوچک جوابگو خواهد بود.

این روش را در همه کمدهای خانه و در اتاق های کوچکی به کار ببرید که خودشان عطر خاصی ندارند. به عنوان مثال لاندری به دلیل داشتن مواد شوینده مختلف با عطر متنوع و ورودی خانه به دلیل جریان هوا و باز و بسته شدن درب مناسب استفاده از این خوشبوکننده خانگی نیستند. خصوصا اگر روی این بطری شیشه ای را نپوشانید، رایحه خود را زودتر از دست می دهد. اگر حس کردید رایحه ای در کند و فضای مورد نظر استشمام نمی شود، کمی شیشه را تکان دهید تا مجدد عطر به فضا پراکنده شود.

باتوجه به میزان رطوبت موجود در فضا، بوگیر کمد لباس یعنی همان شیشه برنج بین ۴-۶ ماه کارایی دارد.

مطالعه بیشتر :
برای خانه تکانی چه کار هایی باید انجام دهیم؟

این روش برای از بین بردن رطوبت و نم تنها متعلق به کمد لباس نیست و می توانید برای رفع رطوبت کابینت آشپزخانه و حتی کمد رختخواب از آن استفاده کنید. در کابینت آشپزخانه مجاز هستید برنج را درون بشقاب یا کاسه ای در گوشه کابینت قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *