27 نوامبر, 2020

نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش گجت ها باعث اختلال در ترشح هورمون ملاتونین که مسئول تنظیم چرخه خواب است، می‌شود. استفاده افراطی از گوشی های همراه مشکلاتی نظیر آرتروز گردن، ضعیفی چشم، ناراحتی های ناحیه مچ دست، اختلال در خواب و … را سبب می‌شود. با انرژی مثبت همراه شوید تا با یادگیری فعال کردن حالت شب در گوشی های اندرویدی، شب‌ها خوابی آسوده و راحت را تجربه کنید.

 

حالت شب گوشی, حالت شب در گوشی اندرویدی

 

فعال کردن حالت شب یا فیلتر نور آبی در اندروید

در اکثر گوشی های امروزی گزینه ای در بخش تنظیمات برای فعال کردن فیلتر نور آبی وجود دارد. در تنظیمات گوشی اندرویدی‌تان وارد بخش صفحه نمایش (Display) شوید و بدنبال گزینه هایی مانند حالت شب (Night Mode)، نور شب (Night Light) یا حالت شبانه (Night Shift) بگردید.

حالت شب گوشی, حالت شب در گوشی اندرویدی

 

در این بخش می‌توانید زمان مشخصی را برای روشن و خاموش شدن حالت شب تعریف کنید، غلظت رنگ قرمز را تنظیم کنید و روشنایی صفحه را کم‌تر کنید. توجه داشته باشید که به دلیل تعداد بالای انواع گوشی های اندرویدی ممکن است کمی گزینه‌ها متفاوت باشند.

مطالعه بیشتر :
روشن کردن چراغ قوه موبایل

حالت شب گوشی, حالت شب در گوشی اندرویدی

توجه داشته باشید که با انتخاب حالت “از غروب تا طلوع خورشید” (from Sunset to Sunrise) با توجه به موقعیت شما روی کره زمین، این فیلتر با غروب خورشید روشن شده و با طلوع خورشید خاموش می‌شود.

معرفی اپلیکیشن فیلتر نور آبی

اگر موفق به یافتن این گزینه‌ها در تنظیمات گوشی‌تان نشدید، اصلا نگران نباشید. انرژی مثبت اپلیکیشن Twilight را به شما همراهان عزیز پیشنهاد می‌کند.

حالت شب گوشی, حالت شب در گوشی اندرویدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *