14 اكتبر, 2020

روش های از بین بردن بوی عطر و ادکلن از روی لباس

بوی عطر و ادکلنی که ساعت ها روی لباس مانده، برای بسیاری از افرادی که به عطر و بوها حساسند میتواند زننده و حتی اعصاب خورد کن به نظر بیاید. در این مقاله به انواع روش های از بین بردن بوی عطر و ادکلن از روی لباس خواهیم پرداخت.

سرویس آرایش و زیبایی رسانه انرژی مثبت | برخی بوها سخت‌تر از بین می‌روند. شوینده‌های لباس‌های رنگی و نرم‌کننده لباس‌ها یکی از بدترین انواع آنهاست زیرا در انها از یک فرمول سیلیکونی استفاده شده که هر نوع پارچه‌ای را پوشش می‌دهد. همین موجب نرمی و خوش‌حالتی پارچه می‌شود اما می‌تواند بوی خسته‌کننده‌ای داشته باشد.

روش های از بین بردن بوی عطر و ادکلن از روی لباس

لباس ها را هوا بدهید

لباس های عطر آگین- حتی آن هایی که نو هستند و تازه خریده اید- را در هوای آزاد آویزان کنید و هوا دهی کنید. اگر بیرون پهن کردن لباس ها برایتان مقدور نیست، آن ها را در یک اتاق گرم و پر نور با تهویه مناسب آویزان کنید و ترجیحا یک عالمه گلدان و گیاهان سبز بانشاط آنجا بگذارید تا رایحه ناخوشایند را جذب کنند. پنکه یا فن را روشن کنید و هوا را به جریان بیندازید. زمان لازم برای هوادهی لباس ها به این بستگی دارد که چقدر بو گرفته اند و اینکه شما یا اطرافیانتان چقدر به بوی مواد معطر حساس هستید. این زمان از چند ساعت تا یکی دو هفته متغیر است.

مطالعه بیشتر :
ریمل ابرو

لباس را قبل از شستشو خیس کنید

لباس را در سینک یا ماشین لباسشویی با آب گرم و یک فنجان جوش شیرین پیش از شستن، خیس کنید. ظرف شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا لباس کاملا در آن غوطه‌ور شود. بهتر است لباس را در آب گرم و جوش شیرین به مدت یک شب بخوابانید. می‌توانید در صورت نیاز، مراحل خیساندن، شستن و خشک کردن را چند بار تکرار کنید.

شستشوی لباس

پس از خیساندن لباس، آن را به روش معمول با توجه به راهنمای روی برچسب لباس آن را بشویید. چه لباس را با دست می‌شویید یا با ماشین لباسشویی، از مواد شستشوی بدون‌بو استفاده کنید. یک فنجان سرکه سفید مقطر را به چرخه آبکشی ماشین اضافه کرده و دور آن را متوقف کنید. قبل از آنکه چرخه آبکشی کامل شود، بگذارید یک ساعت لباس‌ها خیس بخورد. برای اطمینان از اینکه همه مواد شوینده از لباس شما پاک شده است، ماشین را روی دور آبکشی اضافه بگذارید. در دور اضافه، غیر از آب چیز دیگری اضافه نکنید.

مطالعه بیشتر :
رنگ سال 2020 و 1399 + ترندهای پوشاک،مدل مو و لوازم آرایشی

هوا دادن و خشک کردن لباس

برای حصول نتیجه بهتر، بهتر است لباس‌های شسته شده را روی بند لباس در معرض آفتاب قرار دهید. نور آفتاب به از بین رفتن بوی عطر کمک می‌کند اما در عین حال آفتاب می‌تواند رنگ لباس را نیز از بین ببرد. بند لباس می‌تواند به خروج هوا از لباس کمک کند. اگر از خشک‌کن لباس استفاده می‌کنید، تنظیمات آن را در درجه حرارت پایین قرار دهید. چرا که حرارت بالا می‌تواند موجب باقی ماندن مولکول‌های عطر شده و بوی عطر بیشتر به تار و پود لباس فرو برود.

روش های از بین بردن بوی عطر و ادکلن از روی لباس

لباس های بو گرفته را درست جمع کنید

اگر زمان تغییر فصل است و می خواهید لباس هایی را که برای این فصل نیاز ندارید جمع کنید، نباید آن هایی را که بوی عطر شدید می دهد به همان شکل جمع کنید و در کمد بگذارید، اما می توانید آن ها را همراه یک بسته جوش شیرین، در یک نایلون زیپ دار مخصوص لباس چرک یا یک جعبه پلاستیکی با در محکم بگذارید و اجازه دهید یک هفته به حال خود بماند. خواهید دید که جوش شیرین همانطور که بوی  یخچال و فریزر را می گیرد، بوی بد لباس ها را هم به خود جذب می کند و از بین می برد.

مطالعه بیشتر :
پاپایا، میوه شیرین بهشتی!

لباس را به شیوه صحیح نگهداری کنید

می‌توانید لباس‌هایی که عطر و بوی زیادی دارند را در محفظه‌های پلاستیکی دردار یا کیسه‌های پلاستیکی مهر و موم شده با یک جعبه جوش شیرین نگهداری کنید. آنها را به مدت یک هفته یا بیشتر در این محفظه‌های دردار نگه دارید. جوش شیرین عطر و بو را جذب خود می‌کند.

روش های از بین بردن بوی عطر و ادکلن از روی لباس

از بین بردن بوی عطر از روی لباس‌های خشکشویی

اگر روی برچسب لباس شما نوشته شده باشد که تنها باید خشکشویی شود، ابتدا به شیوه‌ای که پیشتر گفته شد هوادهی انجام دهید. اگر لباس قابل شستشو با دست باشد، همان مراحل بالا را دنبال کنید. حتما از شوینده مناسب و روش درست شستشو با دست استفاده کنید. جوش شیرین و سرکه سفید مقطر به لباس شما آسیب نخواهد زد.

اگر لباس را به خشکشویی می‌برید، حتما درباره بوی عطر و حساسیت شما به بوی زیاد به آنها اطلاع دهید. برخی مواد شیمیایی خشکشویی حاوی عطر هستند.

مطالعه بیشتر :
آموزش تهیه ماسک زیبایی انگور سفید

نکات و پیشنهادات پایانی رسانه انرژی مثبت

یادتان باشد که عطر را پیش از پوشیدن لباس به خود بزنید. اگر چه ممکن است قسمت های اصلی که یادآور شدیم با لباس پوشیده شود اما هنگامی که عطر را مستقیما روی پوست خود بزنید، عطر ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که روی لباس خود بزنید خواهد داشت چون بیشتر عطرها برای به کار بردن روی پوست طراحی شده اند و نکته مهم این است که نوع پوست روی رایحه منعکس شده از عطر تاثیر دارد.

به عبارت دیگر برای هر پوستی باید عطر مناسب خودش را انتخاب کرد. تفاوت پوست های مختلف عمدتا در میزان چربی، رنگ پوست و اسیدیته آنهاست. مثلا پوست را بر اساس میزان چربی به چهار نوع چرب، خشک، نرمال و ترکیبی تقسیم بندی می کنند. پوست های چرب عطر را بهتر و مدت زمان زیادتری در خود نگه می دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *