29 نوامبر, 2020
مشکلات روانی که شب‌کارها را تهدید می کند

مشکلات روانی که شب‌کارها را تهدید می کند!

کمبود خواب ناشی از کار شبانه باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی برای افراد می‌شود. افراد شب‌کار یا شیفت‌کار به دلیل کم‌خوابی در معرض خطر ابتلا به اختلالات خواب قرار دارند.

مشکلات روانی که شب‌کارها را تهدید می کند

دکتر قهرودی متخصص مغز و اعصاب گفت: حدوداً یک سوم طول عمر هر فرد به خواب اختصاص دارد؛ متأسفانه امروزه به دلیل مشغله‌های فراوان و کار بیش از اندازه ، افراد برای انجام کارهای عقب‌مانده خود ساعت خوابشان را کم می کنند. کمبود خواب باعث ایجاد مشکلات روحی، روانی و جسمی می‌شود، افرادی که خواب خوب و استراحت کافی ندارند برای انجام فعالیت‌های روزانه خود دچار مشکل می‌شوند.

مشکلات روانی که شب‌کارها را تهدید می کند

وی با اشاره به اینکه کم‌خوابی باعث ایجاد اختلال خواب در افراد می‌شوند، عنوان کرد: افراد شب‌کار یا شیفت‌کار به دلیل کم‌خوابی در معرض خطر ابتلا به اختلالات خواب هستند و همین مسئله می‌تواند باعث کاهش سطح هوشیاری آنها در هنگام رانندگی یا بروز مشکلات دیگر شود.

مطالعه بیشتر :
سندروم بی‌ثباتی عاطفی چیست؟

 

او تأکید کرد: برخی از افراد و به خصوص جوانان شب بیدار هستند و به جای آن در طول روز استراحت می‌کنند اما این روند خواب نمی‌تواند باعث رفع خستگی شود.

این متخصص مغز و اعصاب ادامه داد: در افرادی که شب‌ها تا دیروقت بیدار می‌مانند، اختلالات خواب مشاهده می‌شود، افراد نباید با برهم زدن ریتم و ساعت خواب خود باعث بروز کم‌خوابی شوند زیرا این امر کاهش توانایی جسمی در طول روز را به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *