24 نوامبر, 2020
, ساخت باکس پرورش قارچ مجیک ماشروم

ساخت باکس پرورش قارچ مجیک ماشروم

جهت پرورش قارچ به یک محیطی کاملا استریل که قابلیت انتقال نور را دارا باشد نیاز خواهید داشت . قارچ ها یا ماشروم برای رشد و نمو  به یک محیطی رطوبت بالا نیاز دارند. بسیاری از پرورش دهندگان از اتاقک های مرطوب و یا سازه های پلی اتیلنی مانند(ظروف و جعبه پلاستیکی و ظرف نان) استفاده می‌کنند. در تولید های خانگی نیاز به محوطه زیاد نمیباشد به طوریکه محیطی با ارتفاع ۴۰ سانتی متر در طول و عرض های دلخواه نسبت به مقدار پرورش مناسب می‌باشد.

, ساخت باکس پرورش قارچ مجیک ماشروم

روش های متعددی جهت ساخت محیط پرورش قارچ وجود دارد که ما در اینجا به ساخت باکس پرورش و همچنین عوامل مهم در یک پرورش خوب میپردازیم. در پررش قارچ تمام مراحل به نوبه خود دارای اهمیت بالایی میباشند اما فاز میوه دهی یکی از قسمت های پرورش قارچ میباشد که عوامل جوی مانند رطوبت ، دما و اکسیژن تازه میتوانند در کیفیت محصولات شما بسیار نقش مهمی داشته باشند.

مطالعه بیشتر :
آموزش نگهداری از انواع گیاهان آپارتمانی و درختچه های تزئینی

آموزش ساخت باکس پرورش قارچ

, ساخت باکس پرورش قارچ مجیک ماشروم

در این روش شما به وسایل زیر نیاز دارید:

۱- باکس نان ( جای پلاستیکی نان)
۲- دریل یا یک جسم نوک تیز جهت سوراخ کاری
۳- پرلیت ( مقدار متناسب با باکس ، تقریبا به ارتفاع ۳ سانتی متر)

, ساخت باکس پرورش قارچ مجیک ماشروم

 

در ویدئوی زیر شما میتوانید مراحل کامل پرورش قارچ گلدن تیچر را مشاهده نمایید.

 

 

 

کلام آخر

سرویس عمومی مجله اینترنتی انرژی‌مثبت در تلاش است در عصر ارتباطات و اطلاعات، مقالات مفید و سودمند برای شما عزیزان فراهم آورد. در این راستا می‌توانید به مقاله “تفاوت ژامبون کالباس و بیکن” مراجعه فرمائد، امیدوارم از مطالب و اطلاعات مجله اینترنتی انرژی مثبت نهایت استفاده را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *