23 سپتامبر, 2020

بیوگرافی دواین جانسون (زندگینامه هنرمندان)

بیوگرافی دواین جانسون

در زندگی نامه دواین جانسون اینگونه آمده است که : دواین جانسون در ۲ می سال ۱۹۷۲ در شهر هاوارد واقع در ایالت کالیفرنیا متولد شد. دواین در دوران کودکی به علت اینکه پدرش یک کشتی کج کار حرفه ای بود و می بایست به نقاط مختلف کشور سفر میکرد، سفرهای زیادی را به نقاط مختلف کشور تجربه نمود و از نزدیک با دنیای کشتی گیران آشنا گردید. بدن ورزیده دواین در دوران نوجوانی سبب این گردید تا او ورزش راگبی را دنبال کرده و حتی کمک هزینه تحصیلی نیز از دانشگاه میامی دریافت کند.

 

دواین جانسون

شروع بازیگری دواین جانسون

او در سال ۲۰۰۱ در اولین فیلم خود باعنوان بازگشت مومیایی ظاهر شد و موفقیت او در این فیلم باعث شد تا دومین فیلم خود یعنی عقرب شاه را بازی کند. جانسون برای دریافت دستمزد ۵/۵ میلیون دلاری برای حضور در این فیلم، رکورد بالاترین دستمزد برای اولین حضور را شکست و در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسید. فیلم‌های معروف او عبارت اند از: هرکول، سن آندریاس، سریع و خشمگین ۸، اطلاعات مرکزی و گارد ساحلی .

مطالعه بیشتر :
محبوب ترین سریال های 2020

درامد دوای جانسون

گفتنی است جانسون با دریافت ۶۴/۵ میلیون دلار دستمزد در سال ۲۰۱۶ از سوی مجله فوربز گران‌ترین بازیگر جهان شناخته می‌شود. مجموع فروش گیشه تمام فیلم‌های او تقریباً ۹ میلیارد دلار برآورد شده که متوسط فروش هر فیلم‌ اخیرش از سال ۲۰۱۵ تا کنون به ۶۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

استودیو فیلم دواین جانسون

جانسون به همراه همسر سابقش دنی گارسیا یک استودیوی فیلم به نام seven bucks productions که در لغت به معنی هفت دلار است را اداره می‌کند که اکثراً پروژه‌های خودش را تولید می‌کند. جانسون در مصاحبه ای با مجله آمریکایی اسکوایر دربارهٔ دلیل این نام‌گذاری گفت: این به زمانی برمیگردد که از کالگاری استامپدِر لیگ فوتبال کانادا اخراج شدم و در آن شرایط سخت فقط هفت دلار در جیبم مانده بود.

 

دواین جانسون

 

دواین جانسون

 

دواین جانسون

 

دواین جانسون با این کمک هزینه خیلی زود توانست خودش را در لیگ معتبر راگبی مطرح نماید اما مصدومیت های متعدد، رفته رفته سبب شد تا دواین از دنیای راگبی فاصله بگیرد و اینبار به سراغ حرفه پدرش، یعنی کشتی کج برود. شروع دواین به دنیای کشتی کج نیز به مانند دنیای راگبی، با موفقیت های زیادی همراه شد. دواین جانسون توانست در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یکی از محبوب ترین ورزشکاران این رشته شود و نام مستعار ” صخره ” ( The Rock) را برای خودش انتخاب کند.

مطالعه بیشتر :
آیا مردگان می توانند دوباره زنده‌شوند؟ پاسخ را در فیلم Archive بیابید!

محبوبیت روزافزون دواین جانسون در دنیای کشتی کج سبب گردید تا وی در سال ۲۰۰۱ برای حضور در فیلم “بازگشت مومیایی” دعوت به همکاری شود و او نیز مشتاقانه این حضور را پذیرفت و بطور رسمی وارد عرصه سینما گردید. موفقیت جانسون در نقش کوتاهش در فیلم “بازگشت مومیایی” سبب گردید تا تهیه کنندگان در سال ۲۰۰۲ فیلمی با عنوان “عقرب شاه” را بسازند که دواین جانسون اینبار در نقش اصلی آن حضور پیدا کرد. دواین جانسون حالا پس از بیش از یک دهه حضور در عرصه سینما به بازیگر قابل اعتمادی برای تماشاگران تبدیل شده است.

نکاتی که شاید درباره دواین جانسون ( راک ) ندانید :

دختر دواین جانسون، سیمونه آلکساندرا جانسون نام دارد که در سال ۲۰۰۱ به دنیا آمده.

همسر دواین او را اولین بار زمانی که ۲۲ ساله بود، ملاقات کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *