27 نوامبر, 2020

بمنظور به اشتراک گذاری اتصال اینترنت یا ایجاد یک شبکه خانگی میان چند سیستم، هات اسپات کردن گوشی راه حل خوبی است. با انرژی مثبت همراه شوید تا با پروسه فعال کردن هات اسپات در گوشی های اندرویدی آشنا شویم.

 

هات اسپات اندروید, هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

 

فعال سازی هات اسپات گوشی اندروید

وارد تنظیمات گوشی خود شوید و با توجه به نوع گوشی خود دنبال گزینه ای مانند اتصالات، اینترنت و شبکه و یا چیزی مانند اینها باشید (Connections یا Network & Internet).

هات اسپات اندروید, هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

در این بخش از تنظیمات گزینه ای وجود دارد با عنوان هات اسپات و یا اشتراک گذاری اینترنت (Mobile Hotspot & Tethering).

هات اسپات اندروید, هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

در گوشی های سامسونگ، برای ورود به بخش تنظیمات هات اسپات، باید روی گزینه Mobile Hotspot بزنید، توجه داشته باشید که قبل از تنظیم کردن از فعال سازی هات اسپات گوشی اجتناب کنید. در سایر گوشی ها گزینه Set Up Wi-Fi Hotspot را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر :
روش افزایش امنیت حساب گوگل

هات اسپات اندروید, هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

در اکثر گوشی ها به غیر از سامسونگ در منوی جدیدی که باز می شود می توانید نامی برای وای فای هات اسپاتی گوشی خود و رمزی برای آن انتخاب کنید، اما در گوشی های سامسونگ کمی کار متفاوت هست.

بعد از ورود به بخش Mobile Hotspot روی سه نقطه بالای صفحه زده و گزینه Configure Mobile Hotspot در منویی که باز می شود را انتخاب کنید.

هات اسپات اندروید, هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

در صفحه جدید باز شده می توانید نام و رمز وای فای هات اسپاتی گوشی خود را تنظیم کنید.

هات اسپات اندروید, هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

فعال سازی هات اسپات گوشی اندروید پس از اعمال تنظیمات

اگر موفق نشدید تا طبق روش گفته شده در بخش قبلی، هات اسپات گوشی خود را تنظیم کنید، توصیه می‌کنیم آن را فعال نکنید. در حالت عادی رمزی برای هات اسپات گوشی شما وجود ندارد و این موضوع سبب می‌شود تا هنگام فعال سازی هات اسپات گوشی همه بتوانند به آن وصل شوند.

مطالعه بیشتر :
هوش مصنوعی سلاحی جدید برای مقابله با بد افزار ها؛ ضدویروس هوشمند

بعد از اتمام تنظیمات هات اسپات، می توانید از طریق فعال کردن همان گزینه‌هایی که در ابتدا واردشان شدین (Mobile Hotspot و یا Portable Wi-Fi Hotspot) هات اسپات گوشی را فعال کنید.

هات اسپات اندروید, هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

پس از فعال سازی اینترنت سیم کارت شما از طریق گوشی شما مانند یک مودم سیم کارتی به اشتراک گذاشته می شود و برای اتصال به آن باید به همان نامی که انتخاب کردید و با استفاده از رمزی که انتخاب کرده‌اید، به این شبکه وای فای متصل شوید.

راه میانبری هم برای فعال سازی هات اسپات گوشی اندروید وجود دارد. منوی بالای گوشی را با لمس بالا به پایین باز کنید. در برخی مدل ها برای دیدن تمام گزینه ها باید دوباره منو را از بالا به پایین بکشید. در میان گزینه های موجود، به دنبال گزینه‌ای با نام هات اسپات، Hotspot یا Mobile Hotspot باشید. با انتخاب آن، هات اسپات گوشی شما فعال می‌شود.

مطالعه بیشتر :
معرفی گوشی موبایل شیائومی نوت 8 پرو

هات اسپات اندروید, هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

نکات مهم

  • مهم است که قبل از فعال سازی هات اسپات گوشی آن را تنظیم کنید و برایش رمز انتخاب کنید. عدم توجه به این کار می تواند سبب اتصال افراد زیاد به اینترنت گوشی شما شود که می‌تواند هزینه های زیادی به همراه داشته باشد.
  • نکته دیگر اینکه هات اسپات کردن اینترنت گوشی، باتری زیادی مصرف می کند. این موضوع وقتی که تعداد دستگاه های متصل به گوشی بیشتر می شوند هم شدیدتر می شود. بنابراین با مصرف بیشتر باتری، مجبور می شوید آن را بیشتر هم شارژ کنید. این موضوع عمر باتری گوشی شما را کاهش می دهد. بنابراین تا مجبور نشده اید، این کار را نکنید.

هات اسپات اندروید, هات اسپات کردن گوشی اندرویدی

  • هات اسپات باعث داغ شدن گوشی می شود. این موضوع با مصرف بیشتر باتری همراه است. بنابراین اگر بخواهید همزمان با استفاده از هات اسپات، گوشی خود را شارژ هم بکنید، مراقب داغ شدن های زیادی و احتمال انفجار گوشی هم باشید.
  • اگر هنگام فعال بودن هات اسپات گوشی، شخصی به شما زنگ بزند و جواب دهید، هات اسپات به صورت اتوماتیک غیرفعال می شود و بعد از پایان تماس فعال می شود.
  • شما از طریق تنظیمات می توانید ببینید که چند دستگاه به هات اسپات گوشی شما متصل شده اند. این مورد را چک کنید و اگر عدد غیر معقولی دیدید، بلافاصله هات اسپات را خاموش کرده و نام و رمز آن را تغییر دهید و این بار از رمز پیچیده تری استفاده کنید.
  • نگران فراموشی رمز هات اسپات نباشید، آن را از طریق منوی تنظیمات می توانید ببینید و به راحتی تغییر دهید.
  • اگر نیاز شما به هات اسپات زیاد هست، توصیه داریم به جای گوشی یک مودم همراه بگیرید و با استفاده نادرست، عمر گوشی خود را کاهش ندهید.
مطالعه بیشتر :
معرفی سری ردمی نوت 9 پنجشنبه ۲۲ اسفندماه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *