23 نوامبر, 2020

برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

در این مقاله قرار است به فیلم‌های  اکشن سال ۲۰۱۹ از نگاه وب‌سایت راتن تومیتوز بپردازیم و ببینیم که این فیلم‌ها از نگاه میانگین نمرات منتقدان چه رتبه‌ای را دریافت کرده‌اند.

مثل هر سال شاهد نمایش و اکران فیلم‌های اکشن متعددی بودیم که در بین این آثار شاهد بازگشت مجموعه‌های کلاسیک و قدیمی مثل مجموعه فیلم Rambo تا نسخه آمریکایی برخی از فیلم‌های مثل فیلم Miss Bala بودیم و همچنین جان ویک و کیانو ریوز هم برای جشنواره جدید قتل‌ها نیز در طول سال ۲۰۱۹ بازگشتند و صد البته اولین اسپین‌آف مجموعه فیلم Fast and Furious نیز در طول سال منتشر شد. در این مقاله قرار است نگاهی به بهترین فیلم‌های اکشن سال براساس نمره راتن تومیتوز داشته باشیم. این فهرست شامل فیلم‌هایی است که تقریبا به سبک فیلم‌های اکشن دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی و ترکیبی از فیلم اکشن و علمی تخیلی مثل فیلم Alita: Battle Angel هستند یا فیلم‌های ابرقهرمانی در فهرست قرار ندارند. همچنین پیش از این هم در مقالات جداگانه‌ای سراغ فیلم اکشن، فیلم کمدی و فیلم ترسناک سال ۲۰۱۹ هم رفته بودیم و حال در ادامه می‌توانید با زومجی همراه باشید تا بهترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ از دید منتقدین را مرور کنیم که براساس نمره راتن تومیتوز رتبه‌بندی شده‌اند:

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Miss Bala

دوشیزه بالا

 • کارگردان: کاترین هاردویک
 • بازیگران: جینا رادریگز، آنتونی مکی و اسماعیل کروز کوردووا
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۲۲
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۵.۷

فیلم سینمایی Miss Bala یکی از آخرین اقتباس‌های هالیوودی یک فیلم خارجی است که نه‌تنها به موفقیت و کیفیت قسمت اصلی نرسیده و حتی آن را بهبود ببخشد، بلکه کیفیتی به مراتب پایین‌تری را ارائه داده است. فیلم دوشیزه بالا اقتباسی از یک فیلم مکزیکی به همین نام است که در سال ۲۰۱۱ تولید و منتشر شده بود که داستان گلوریا فونتس که یک چهره‌پرداز در شهر لس آنجلس است، را دنبال می‌کند که او در ادامه برای دیدن بهترین دوست خود به تیخوانا در کشور مکزیک سفر خواهد کرد و در ادامه او وارد دنیای خلافکارها و کارتل مواد مخدر می‌شود که این تنها شروع یک فیلم اکشن است. اگرچه سازندگان فیلم امید زیادی داشتن تا با بهره بردن از ستارگانی چون جینا رادریگز و آنتونی مکی فیلم به اثری موفق تبدیل شود، اما نتیجه کار نه توانست نظر مثبت بسیاری از منتقدان را دریافت کند و نه تماشاگران استقبال خوبی از فیلم کردند. بسیاری از منتقدان عقیده دارند که فیلم Miss Bala در ارائه توازن بین صحنه‌های درام و اکشن با مشکل مواجه بوده و همچنین در ارائه یک داستان قانع‌کننده و جذاب نیز شکست خورده است.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Gemini Man

جمینی من

 • کارگردان: انگ لی
 • بازیگران: ویل اسمیت، مری الیزابت وینستد، کلایو اوون و بندیکت وانگ
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۲۴
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۵.۷

چی می‌شد در یک فیلم شاهد دوتا ویل اسمیت باشیم؟ جواب سؤال در فیلم Gemini Man قرار دارد که در این فیلم اکشن شاهد حضور اسمیت در نقش نسخه جوانی و نسخه کهنسالش هستیم که او هر دو نقش را با کمک فناوری جلوه‌های ویژه که امروز بسیار پیشرفت کرده، بازی کرده است. فیلم Gemini Man داستان یک مامور پا به سن گذاشته‌ی آژانس امنیت ملی با نام هنری با بازی ویل اسمیت، را دنبال می‌کند که در آستانه‌ی بازنشستگی از طرف سازمان مورد هدف مرگ قرار می‌گیرد. او در ادامه متوجه می‌شود کسی که برای کشتن وی آمده، یک نسخه‌ی جوان‌شده و تکامل‌یافته از خودش است که قرار است جایگزین وی در آینده شود. فیلم Gemini Man با وجود بهره بردن از انگ لی به‌عنوان کارگردان و عملکرد رضایت بخش بازیگران مثل ویل اسمیت و مری الیزابت وینستند و همچنین با پشتیبانی جلوه‌های ویژه چشم نواز و عملکرد فنی خوب، در ارائه یک داستان علمی تخیلی و پر هیجان نتوانسته خیلی موفق باشد و با وجود پتانسیل‌های زیادی که در فیلم وجود داشت، سازندگان فیلم نتوانستند از آن به خوبی استفاده کنند.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Rambo: Last Blood

رمبو: آخرین خون

 • کارگردان: آدریان گرونبرگ
 • بازیگران: سیلوستر استالونه، پاز وگا و آدریانا بارازا
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۲۶
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۷

مقاله مرتبط

 

فیلم Rambo: Last Blood آخرین ماجراجویی جان رمبو، یکی از محبوبترین‌ شخصیت‌های اکشن تاریخ سینما است که بار دیگر شاهد حضور سیلوستر استالونه در قامت جان رمبو هستیم. قسمت پنجم فیلم Rambo بار دیگر داستان جان رمبو را روایت خواهد کرد که او بیشتر زمان خود را به مزرعه داری سپری می‌کند و زمانی‌که کارتل‌های مواد مخدر مکزیک دختر یکی از دوستانش را می‌دزدند، به‌دنبال آن‌ها به کشور مکزیک می‌رود و حال جان رمبو باید با یکی از قدرتمندترین کارتل‌های مواد مخدر دنیا روبه‌رو شود و با آن مبارزه کند. بااین حال، فیلم به پایانی ناامید کننده برای جان رمبو تبدیل می‌شود و فیلم بدون داشتن حرف جدیدی به داستان این شخصیت محبوب خاتمه می‌دهد و صحنه‌های اکشن و رتبه بندی بزرگسال فیلم نتوانسته مشکلات فیلمنامه و کارگردانی فیلم Rambo: Last Blood را رفع کند.

مطالعه بیشتر :
آخرین اخبارسینما/کلویی گریس در فیلم Mother/Android ایفای نقش می کند

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Into the Ashes

درون خاکستر

 • کارگردان: آرون هاروی
 • بازیگران: فرانک گریلو، لوک گریمز و مارگریت مورو
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۲۸
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۶

فیلم Into the Ashes یکی از اون فیلم‌های بی سروصدای امسال بود که بدون اینکه کسی خبر داشته باشد، تابستان امسال منتشر شد. این فیلم اکشن داستان نیک برنر را دنبال می‌کند که ازدواج کرده و اعتقاد دارد که به‌راحتی می‌تواند از گذشته خشن و خلافکاریش فرار و زندگی جدیدی را شروع کند. اما همکاران قدیمی نیک پولی که از آن‌ها دزدیده را فراموش نکرده‌اند و حال همسر او را برای به‌دست آوردن پول خود می‌دزدند. داستان فیلم Into the Ashes را شاید بارها در فیلم‌های اکشن زیادی مشاهده کرده بودیم و طبق گفته منتقدان فیلم تلاشی برای ارائه یک روایت متفاوت هم نکرده، اما در مجموع فیلمی است که می‌تواند برای حدود ۹۰ دقیقه بیننده را سرگرم کند و داستان بدون اینکه شاخ و برگی بهش داده شود و با یک روند عادی در تمام زمان فیلم طی می‌شود. بااین حال، فیلم Into the Ashes تا حدودی توانسته با تکیه بر فرمول موفق چند فیلم مشابه نظر بینندگان را جلب کند.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Shaft

شفت

 • کارگردان: تیم استوری
 • بازیگران: ساموئل ال جکسون، جسی آشر، ریچارد رودنتری و رجینا هال 
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۳۲
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۴

در ادامه ساخت دنباله برای فیلم‌های قدیمی، امسال شاهد اکران فیلم Shaft بودیم تا سومین عضو خانواده شفت را مشاهده کنیم. پیش از این ریچارد رودنتری در سه فیلم و ساموئل ال. جکسون در یک فیلم نقش شفت جان شفت را بازی کرده بودند و حال جسی آشر نقش سومین جان شفت را در قسمت جدید آن بازی کرده که تمرکز این فیلم روی پسر دومین جان شفت بوده که مامور FBI و یک متخصص امنیت سایبری است که برای حل پرونده‌ای پیچیده، با پدرش و در ادامه پدر بزرگش یک تیم عملیاتی را تشکیل می‌دهد. شاید بازگشت جان شفت و فیلم Shaft در ابتدا خبر خوبی برای طرفداران آن بوده باشد، اما نتیجه کار تنها یک ناامیدی بزرگ برای آن‌ها بوده و نه‌تنها بسیاری این دنباله را بی‌مورد دانسته‌اند، بلکه انتقاد زیادی از محتوای آن نیز شده و تیم استوری ظاهرا در یک مجموعه دیگر هم نتوانسته عملکرد خوبی داشته باشد و حتی جکسون و رودنتری هم نتوانسته‌اند ضعف‌های کارگردانی و فیلمنامه فیلم را پوشش دهند.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Anna

آنا

 • کارگردان: لوک بسون
 • بازیگران: ساشا لوس، لوک ایوانز، کیلین مورفی و هلن میرن
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۳۶
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۶

پس از تجربه موفق فیلم Lucy و تجربه تلخ فیلم Valerian and the City of a Thousand Planets، لوک بسون بار دیگر به سراغ فیلم‌های اکشن رفت و فیلم Anna را کارگردانی کرد. با اینکه بسیاری امیدوار بودند تا بسون از تجربه قبلی خود درس گرفته باشد، اما ظاهرا بسون فعلا قرار نیست تجربه دیگری مثل فیلم Leon: The Professional یا فیلم The Fifth Element را به ما ارائه دهد. فیلم که داستان یک دختر به‌نام آنا با توانایی‌های منحصر‌به‌فرد را دنبال می‌کند، با اینکه مفهوم نه چندان جدید، ولی جذابی دارد، اما تو ارائه یک فیلم اکشن با داستان خوب و منسجم چندان موفق نیست. شاید تنها خبر خوب برای طرفداران این باشد که بسون توانسته صحنه‌های اکشن مشابه کارهای خود را خلق کند، اما فیلم حرف جدیدی برای گفتن ندارد و حتی می‌توان نسخه بهترش را در آثار قبلی این کارگردانی فرانسوی مشاهده کرد. فیلم Anna با ترکیبی از بازیگران تازه‌کار مثل ساشال لوس و بازیگران مطرحی مثل لوک ایوانز و کیلین مورفی و حتی با بودجه ۳۰ میلیون دلاری، یک شکست تجاری دیگر در کارنامه بسون بود و شاید خبر بد برای او هم این بود که حتی در کشور خودش یعنی فرانسه نیز استقبال خوبی از فیلم نشد.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Angel Has Fallen

انجل سقوط کرده است

 • کارگردان: ریک رومن وو
 • بازیگران: جرارد باتلر، مورگان فریمن، تیم بلیک نلسون ، هولت مک‌کالانی و لنس ردیک
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۳۹
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۷

بعضی مواقع شاید انتظار ساخت دنباله برای یک فیلم نداشته باشیم و شاید کسی هم منتظر نباشد و فیلم Angel Has Fallen از اون دسته از فیلم‌‌ها است. این فیلم درواقع دنباله فیلم Olympus Has Fallen و London Has Fallen بود و با اینکه نقدهای متوسطی را دریافت کرده بود، اما با واکنش بهتری نسبت به قسمت قبلی مواجه شد و حتی فروش بهتری را هم در گیشه تجربه کرد. فیلم Angel Has Fallen بار دیگر داستان مایک بانینگ را دنبال می‌کند که وظیفه دارد تا از رئیس جمهور آمریکا در تعطیلات محافظت کند، اما یک گروه تروریستی به آن‌ها حمله می‌کند که سازمان CIA تصور می‌کند که مایک بانینگ قصد ترور رئیس جمهور را داشته است و حال او باید تلاش کند تا بی‌گناهی خود را ثابت و فردی را که پشت این اتفاقات بوده، پیدا و دستگیر کند. او در این راه از پدرش کمک خواهد گرفت که اکنون فردی سالخورده، اما تنها فرد قابل اعتماد او است. منتقدان اعتقاد دارند که علاوه‌بر داستان کلیشه‌ای و تکراری، فیلم Angel Has Fallen به‌عنوان یک فیلم اکشن فراموش شدنی و یکبار مصرف می‌تواند بیننده را سرگرم کند و همچنین پایان بندی نسبتا مناسبی برای این سه‌گانه است که البته شاید چند سال دیگر کمتر کسی در مورد آن حرف بزند.

مطالعه بیشتر :
کارگردان مؤلف ؛ بررسی و تحلیل فیلم های کارگردانان بزرگ

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Angel Has Fallen

کید

 • کارگردان: وینسنت دن آفریو
 • بازیگران: ایتن هاک، کریس پرت و دین دی‌هان
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۴۵
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۵.۹

وینسنت دن آفریو با اینکه بیشتر برای بازی در نقش ویلسون فیسک در سریال Daredevil شناخته می‌شود، اما در فیلم The Kid برای اولین‌بار به پشت دوربین رفته و این فیلم را کارگردانی کرده است. فیلم The Kid داستان ریو را دنبال می‌کند که در ایالت‌های جنوب غربی آمریکا به‌همراه خواهرش سارا برای فرار از دست عموی شرور خود در حال فرار است و در طول این سفر با یک کلانتر به‌نام بیلی د کید آشنا می‌شود که در ادامه مشخص می‌شود هدف مشترکی دارند. فیلم درواقع براساس زندگی بیلی د کید و براساس یک داستان واقعی ساخته و منتشر شده است. در دوره امروز که کمتر فیلم وسترن با کیفیت خوبی تولید می‌شود، بسیاری امید داشتند تا فیلم The Kid اثر قابلی قبولی باشد، اما این فیلم درنهایت مثل بیشتر فیلم‌های وسترن چند سال اخیر هالیوود تبدیل شد که بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند که این فیلم نتوانسته تجربه جدیدی را ارائه دهد و مشکلات بیشتر فیلم‌های این سبک که در طول سال‌های گذشته منتشر شده، را یدک می‌کشد.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Fast and Furious Presents: Hobbs and Shaw

سریع و خشمگین تقدیم می‌کند: هابز و شاو

 • کارگردان: دیوید لیچ
 • بازیگران: دواین جانسون، جیسون استاتهام، ونسا کربی و ادریس البا
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۶۷
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۶

پس از موفقیت مجموعه فیلم Fast and Furious، حال یونیورسال به سراغ ساخت اسپین آف از این مجموعه فیلم اکشن بسیار محبوب رفته و فیلم Fast and Furious Presents: Hobbs and Shaw اولین فیلم فرعی این مجموعه است که تمرکز آن روی دو شخصیت لوک هابز با بازی دواین جانسون و دکارد شاو با بازی جیسون استاتهام است. داستان فیلم از جایی شروع می‌شود که هتی شاو با بازی ونسا کربی، که خواهر دکار شاو است، یک سلاح کشتار جمعی را به خود تزریق می‌کند و حال بریکستون با بازی ادریس البا، به‌دنبال باز پس گرفتن این سلاح است. فیلم با اینکه در دنیای سریع و خشن جریان دارد، اما درواقع می‌توان گفت که تقریبا در بیشتر موارد شباهت چندانی به فیلم‌های مجموعه ندارد و بیشتر یک فیلم اکشن دیوانه‌وار است که اغراق برخی از صحنه‌ها بیش از هر قسمت دیگر این مجموعه افزایش یافته است. فیلم Hobbs and Shaw با اینکه در ارائه یک داستان و فیلمنامه شکست می‌خورد و حتی با وجود پتانسیلی که دارد نمی‌تواند در بین رتبه‌های اول مجموعه قرار بگیرد، اما به فیلمی سرگرم کننده تبدیل می‌شود که اگر تنها دو ساعت به‌دنبال منطق و داستان نباشید، به‌راحتی می‌تواند بیننده را سرگرم کند. همچنین ترکیب جانسون و استاتهام نیز دوباره جواب داده و درکنار آن‌ها ونسا کربی هم یکی از ستارگان فیلم بوده که شیمی خوب او با استاتهام شاید باعث ساخت فیلم فرعی دیگری از فیلم Fast and Furious شود که تمرکز آن تنها روی خانواده شاو باشد.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Triple Threat

تهدید سه‌گانه

 • کارگردان: جسی وی. جانسون
 • بازیگران: تونی جا، ایکو اویس، تیگر چن، اسکات ادکینز و مایکل جای وایت
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۷۰
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۵.۵

فیلم‌های هنر رزمی یکی از زیر مجموعه‌های فیلم‌های اکشن هستند که سابقه طولانی دارند و شاید این روزها بازاری مثل گذشته نداشته باشد، اما هنوز طرفداران زیادی این سبک از فیلم‌های اکشن دارد. فیلم Triple Threat یکی از جدیدترین فیلم‌های هنرهای رزمی است که تا حدی توانست نظر منتقدان را جلب کند. این فیلم با ترکیب کردن یک فیلم رزمی و اکشن طرفداران هر دو گروه را هدف قرار گرفت، اما تا حدی در رسیدن به هدف خود ناکام ماند. بااین حال، منتقدان اعتقاد دارند که فیلم Triple Threat با اینکه تجربه جدید و بی نقصی نیست، اما می‌تواند گزینه خوبی برای طرفداران فیلم‌های رزمی باشد که دوست دارند یک تجربه اکشن‌تر را نیز تماشا کنند. فیلم Triple Threat داستان یک گروه کوچک از مزدوران پایینشهر را دنبال می‌کند که از یک میلیاردر در برار یک گروه خلافکار محافظت می‌کند و همچنین اکران بسیار کوتاهی را نیز در گیشه تجربه کرده است.

مطالعه بیشتر :
بهترین فیلم های کمدی ایرانی

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Cold Pursuit

تعقیب سرد

 • کارگردان: هانس پتر مولند
 • بازیگران: لیام نیسون، لورا درن، تام جکسون، امی رسوم و تام بیتمن
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۷۰
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۲

فیلم Cold Pursuit داستان یک راننده ماشین برفرو به‌نام نلز کاکسمن با بازی لیام نیسون، را دنبال می‌کند که پسرش توسط فروشنده‌های مواد مختر به قتل رسیده است. او در ادامه تصمیم به انتقال می‌گیرد و تلاش می‌کند تا عامل تمام اتفاقات ناگوار زندگی اش را پیدا کند و آن را از بین ببرد. این فیلم ترکیبی از صحنه‌های اکشن و هیجانی است و در دل آن نیسون نیز با شوخ طبعی خود تلاش کرده تا فیلم را از روند تکرار دور کند، اما درنهایت فیلم به اثری با ارزش یکبار تماشا کردن تبدیل می‌شود و حتی نیسون و امی رسوم نتوانستند مشکلات فیلمنامه و کارگردانی فیلم را پوشش دهند. همچنین فیلم Cold Pursuit یک بازسازی غربی از فیلم In Order of Disappearance است که این فیلم نروژی در سال ۲۰۱۴ منتشر شده بود که نقدهای بسیار مثبت‌تری نسبت به نسخه غربی و بازسازی آن نیز دریافت کرده است و درواقع فیلم Cold Pursuit یکی دیگر از نسخه‌های هالیوودی فیلم‌های بین‌المللی است که در ارائه یک تجربه مشابه یا حتی بهتر شکست خورده‌اند.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Triple Frontier

مرز سه‎گانه

 • کارگردان: جی. سی. چاندور
 • بازیگران: بن افلک، اسکار آیزاک، پدرو پاسکال، چارلی هانام و گرت هدلند
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۷۲
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۵

فیلم Triple Frontier سال‌ها در دست ساخت بود و سرانجام شبکه نت فلیکس طلسم ساخت این فیلم را شکست و درنهایت شاهد انتشار آن در طول سال ۲۰۱۹ بودیم. نام فیلم Triple Frontier برگرفته از مرز سه‌گانه سه کشور برزیل، آرژانتین و پاراگوئه است و داستان اعضای یک گروه نظامی که علیه کارتل‌های مواد مخدر در آمریکای جنوبی فعالیت می‌کنند، را دنبال می‌کند که تصمیم می‌گیرند تا با همکاری یکدیگر برای انجام یک دزدی در این منطقه برنامه‌ریزی کنند. آن‌ها در نظر دارند که برای اولین‌بار شغل خود را کنار بگذارند و این مأموریت غیر مجاز و بسیار خطرناک را انجام دهند. بااین‌حال، اتفاقات غیر منتظره‌ای رخ می‌دهد که باعث می‌شود تا مهارت‌ها، وفاداری و اخلاقیات آن‌ها با یک چالش جدی مواجه شود و آن‌ها باید در یک نبرد حماسی و تحت فشار نیروهای کارتل و دولتی از جهنم زنده بیرون بیایند. اگرچه با وجود تغییرات زیاد در تیم کارگردانی و بازیگری فیلم درنهایت شاهد یک اثر کم نقص نبودیم، اما بسیاری از منتقدان عقیده‌ دارند که فیلم Triple Frontier ارزش حداقل یکبار تماشا کردن را دارد و عملکرد خوب بازیگران باعث شده تا داستان بلند پروازانه فیلم بهتر به تصویر کشیده شود و همچنین به بهتر شدن فیلم نیز کمک کنند.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Master Z: The Ip Man Legacy

مستر زد: میراث ایپ من

 • کارگردان: یوئن وو-پینگ
 • بازیگران: ژان جین، دیو باتیستا، لیو یان، شینگ یو و میشل یئو
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۸۹
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۶.۵

پیشرفت کشور چین تنها به حوزه ورزشی، نظامی صنعتی و اقتصادی خلاصه نمی‌شود و آن‌ها در تلاش هستند تا در صنعت سینما نیز بخش بزرگی را به خود اختصاص دهند و تو این موضوع هم بسیار موفق بوده‌اند. فیلم Master Z: Ip Man Legacy درواقع جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم Ip Man است توانسته نظر منتقدان را جلب و نمرات خوبی را دریافت کند. اتفاقات این فیلم اکشن پس از حوادث فیلم Ip Man 3 جریان دارد که چئونگ تین چی که در قسمت قبل از ایپ من در باشگاه خود شکست می‌خورد، اکنون زندگی ساده‌ای را شروع کرده و کم کم به فکر کنار گذاشتن هنر‌های رزمی نیز است و تصمیم دارد تا کار دیگری را آغاز کند. در همین حال یک مزدور خارجی قدرتمند او را وارد دردسر جدیدی می‌کند و او دوباره به چالش کشیده خواهد شد. فیلم Master Z: Ip Man Legacy برای طرفداران هنرهای رزمی یک نعمت است. در این فیلم شاهد حضور ستارگان غیر چینی نیز هستیم که دیو باتیستا حضور موفقی در فیلم داشت و به‌نظر می‌رسد که این مجموعه هنوز پتانسیل‌های بیشتری برای ارائه دارد و ممکن است شاهد ساخت و انتشار قسمت‌های بیشتری از مجموعه فیلم Ip Man باشیم و حتی می‌توان انتظار گسترش دنیای آن را نیز داشت.

مطالعه بیشتر :
زندگی پس از مرگ - After Life (سریال تلویزیونی)

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

جان ویک: قسمت ۳ – پارابلوم

 • کارگردان: چاد استاهلسکی
 • بازیگران: کیانو ریوز، هلی بر،ی لارنس فیشبرن، مارک داکاسیوس، آسیا کیت دیلون، لنس ردیک، آنجلیکا هیوستون و ایان مک‌شین
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۹۰
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۷.۶

بدون هیچ شکی مجموعه فیلم John Wick یکی از بهترین مجموعه‌های اکشن چند سال اخیر سینما بوده‌اند که توانسته‌ پکیجی کامل از صحنه‌های اکشن و جشنواره‌ای از انواع روش‌های حذف دشمنان را به تصویر بکشد. در فیلم John Wick 3: Parabellum جان ویک به دو دلیل در حال فرار کردن است؛ اولین دلیل این است که یک جایزه جهانی ۱۴ میلیون دلاری برای شکار او گذاشته شده است و همچنین در دومین دلیل، او با به قتل رساندن یکی از افراد در هتل کانتیننتال، یک قانون مهم را شکسته است. قربانی او یکی از اعضای رده بالا بوده است که دستور قتل جان ویک را صادر کرده بود. جان به‌سرعت باید اعدام شود؛ اما ویلسون که مدیر هتل کانتیننتال است، به او یک فرصت یک ساعته پیش از باطل شدن عضویتش می‌دهد که این باطل شدن عضویت شامل ممنوعیت برای همکاری با تمام سرویس‌ها و حذف شدن او از فهرست اعضای تمام سرویس‌ها می‌شود. حال جان به‌عنوان یک قاتل حرفه‌ای از تمامی مهارت‌ها و توانایی‌ها که دارد، باید برای جنگیدن و کشتن افرادی که قصد کشتن او را دارند، استفاده کند تا زنده از شهر نیویورک خارج شود. فیلم John Wick 3 به موفقیتی فراتر از دو قسمت اول دست یافته و نه‌تنها بهترین نقدها بین سه قسمت را دریافت کرده، بلکه پر فروش‌ترین قسمت این مجموعه نیز بوده است و حال بسیاری در انتظار فیلم John Wick 4 هستند.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Kingdom

کینگدام

 • کارگردان: شینسوکه ساتو
 • بازیگران: کنتو یامازاکی، ریو یوشیزاوا، کانا هاشیمیتو، ماسامی ناگاساوا و کاناتا هونگو
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۹۳
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۷.۲

فیلم Kingdom براساس یک مانگا به‌ همین نام اثر یاسوهیا هارا تولید و منتشر شده است. برخلاف بیشتر فیلم‌هایی که طی این سال‌ها توسط کره‌ها و چینی‌ها ساخته شده، حال ژاپنی‌ها با فیلم کینگدام عرض اندام کرده و فیلمی موفق را به بزار منتشر کرده‌اند که طی امسال در ژاپن اکران و سال آینده در چین به‌روی پرده‌ خواهد رفت. فیلم Kingdom داستان لی شین را دنبال می‌کند که در طول جنگ یتیم شده و حال آروزی او تبدیل شدن به ژنرال ارتش است. او که یک پسر است، باید از پایین‌تر سطح اجتماع برای تبدیل شدن به یک ژنرال تلاش کند، اما شین پسری است که مقدر شده که او به امپراطور شین تبدیل شود. او در طول این ماجراجویی ثابت می‌کند که یک متحد مهم برای باز پس‌گیری تاج و تخت کشور و همچنین یکپارچه کردن آن است. فیلم Kingdom توانسته به اثری تقریبا کم نقص تبدیل شود و یک اثر با ارزش تماشای بالا برای طرفداران این سبک از فیلم‌های اکشن لقب بگیرد.

اکشن, برترین فیلم های اکشن ۲۰۱۹ بر مبنای امتیازات سایت راتن تومیتوز

Shadow

سایه

 • کارگردان: ژانگ ییمو
 • بازیگران: دنگ چائو، سون لی، ژنگ کای، هو جون، لئو وو و گوآ زیاتونگ
 • امتیازِ راتن‌تومیتوز: ۹۵
 • امتیازِ آی‌ام‌دی‌بی: ۷

فیلم Shadow داستان یک ژنرال ممتاز را دنبال می‌کند که یک نقشه پیچیده و ماهرانه برای شکست دشمن و فتح پادشاهی آن کشیده که این نقشه شامل استفاده از همسر و دو پادشاه می‌شود و این نقشه قرار است باعث پیروزی کشورش و فتح سرزمین پادشاهی رقیب شود. فیلم Shadow به فیلمی با فیلمبردرای زیبا و مبتکرانه توصیف شده که جلوه‌های ویژه بصری و هیجان انگیزی را نیز ارائه کرده است. سازندگان فیلم تلاش کرده‌اند تا یک نبرد حماسی را به زیباترین، بهترین و حماسی‌ترین شکل آن به تصویر بکشند که ظاهرا تو این موضوع نیز بسیار موفق بوده‌اند. همچنین فیلم Shadow در طول سال ۲۰۱۸ در جشنواره‌های مختلف مثل جشنواره فیلم ونیز، جشنواره فیلم تورنتو و جشنواره فیلم لندن نیز نمایش داده شده بود و با وجود تبلیغات گسترده، استقبال خیلی خوبی از این فیلم در چین نشد و طی امسال شاهد عرضه آن در غرب بودیم. علاوه‌بر این موارد، فیلم Shadow بارها از نظر فنی با ستایش منتقدان مواجه شده و در جوایز بسیاری مثل Golden Horse Awards و Saturn Awards نامزد شده و حتی جایزه نیز دریافت کرده است

سخن آخر

 

به طور کلی سینمای هالییود از آغاز قرن ۲۱ ام با جدیت بیشتری ، شروع به سرمایه گذاری در فیلم های اکشن و پر هزینه کرده است و هر سال به تعداد فیلم های اکشن و جذاب سینمای هالیوود اضافه می شود . همراه رسانه ی انرژی مثبت باشید تا با بهترین آثار سینمای جهان آشنا شوید .

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *