29 نوامبر, 2020

۱۴ عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

عادات افراد و انسانهای موفق: آنها کسانی هستند که دائما در زندگی احساس خوشبختی می‌کنند ، خوشحال هستند، عادات بدی ندارند، انرژی مثبت را جذب می‌کنند و حال شما را نیز خوب می‌کنند. احساساتی که آنها از خود بروز می‌دهند بر افکار و کارهای شما تأثیر قدرمندی می‌گذارد، پس اگر می‌خواهید عادات افراد موفق را داشته باشید باید منابع انرژی مثبت را جذب کنید.

dr_T3sla: انرژی منفی تقریباً همه جا وجود داره اما انرژی مثبت فقط تو انرژی مثبت هست”

هر کس به سادگی می‌تواند تحت تأثیر احساسات منفی قرار گیرد، تنها استثنا، افراد موفقی هستند که یاد گرفته‌اند چطور با این انرژی منفی برخورد کنند. ۱۴ عادتی که در ادامه معرفی می‌شود به شما نشان می‌دهد که چطور مثبت‌‌‌اندیش‌‌ها انرژی منفی را از خود دور می‌کنند و شما نیز می‌توانید با به کارگیری این روش‌ها، زندگی بهتری داشته باشید.


۱. هر انسان موفقی و شادی حتماً ورزش می‌کند.

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

تمرین فیزیکی با آزادسازی ماده‌ای شیمیایی به نام اندورفین همراه است که باعث «احساس خوب» می‌شود. اگر به درستی با بدن‌تان رفتار کنید، استرس کاهش می‌یابد و شادی‌تان بیشتر می‌شود. اما اگر به نیازهای بدن‌تان توجه نکنید، خیلی زود پیامدهای منفی آن را تجربه خواهید کرد.


۲. از افراد منفی نگر بیزارند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

اطرافیان‌تان اثری بسیار عظیم بر شما می‌گذارند. اگر زمان‌تان را با مثبت‌اندیشان بگذرانید، احتمال بیشتری وجود دارد که شاد و خشنود باشید. اما اگر بیش از حد به منفی‌باف‌ها و افرادی که از زمین و زمان ناراضی‌اند نزدیک شوید، بسیار دشوار است که نگرش منفی را از زندگی‌تان خارج کنید.


۳.افراد شایسته و موفق مسئولیت‌ پذیر هستند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

افراد مثبت‌اندیش مسئولیت تمام آنچه را که در زندگی‌شان رخ می‌دهد، می‌پذیرند. چه شکست و چه پیروزی را همیشه ناشی از اقدامات و افکار خودشان می‌دانند. یک فرد مثبت‌اندیش هرگز عوامل خارجی را مقصر نمی‌داند و بر بخش‌هایی از درون خود تمرکز می‌کند که می‌تواند آنها را اصلاح کند و بهبود ببخشد.


۴. انسان‌های موفق و خوشبخت افکار مثبت را در خود رشد می‌دهند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

افکار بر اعمال تأثیر می‌گذارند، پس اگر منفی‌بافی کنید، آینده‌ی روشنی در انتظارتان نخواهد بود. افراد مثبت‌اندیش، بهانه‌هایی را که ذهن‌شان می‌آورد قبول نمی‌کنند. با باورهای مثبت و یافتن جنبه‌ی مثبت در هر مشکلی، آنها از نظر ذهنی برای موفقیت آماده هستند.با این کار، آنها به جای ناامیدی به خاطر چیزهایی که از کنترل‌شان خارج است، به دنبال پیشرفت مداوم هستند.

مطالعه بیشتر :
روانشناسی ازدواج چیست؟

۵. آنها به طور عمیقی شاد هستند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

افراد شاد برای داشتن احساس شادی، نیازی به محرک‌های خارجی ندارند. آنها می‌دانند که اگر این محرک‌ها از بین بروند، حال خوب آنها نیز خراب می‌شود. در مقابل، آنها به دنبال منابع درونیِ انرژی مثبت هستند و با حضور ذهن این کار را تمرین می‌کنند.


۶.به دنبال راه کاری برای باور کردن خودشان هستند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

دلایل بی‌شماری وجود دارد که به خودتان باور داشته باشید، حتی زمانی که احساس می‌کنید کاملا بیچاره و بی‌ارزش هستید. افکار منفی موانعی موقت هستند و در اکثر مواقع فقط ساخته‌ی ذهن‌اند و وجود خارجی ندارند!


۷. هیچ یک از افراد موفق ولخرجی نمی‌کند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

این روزها، تخفیف‌ها و حراجی‌های مختلف در صدد جلب توجه شما هستند بنابراین به سادگی می‌توان مغلوبِ وسوسه‌ی خریدِ مازاد شد. اگرچه خرید فراوان شاید در لحظه باعث ایجاد احساس بهتر در شما بشود، اما در بلندمدت، عادتی نادرست است که افراد مثبت‌اندیش همیشه از آن اجتناب می‌کنند. آنها ترجیح می‌دهند برای کشف جهان و به وجود آوردن خاطراتی به یاد ماندنی هزینه کنند.

مطالعه بیشتر :
دلایل خیانت خانم ها بعد از ازدواج چیست؟

۸. انسان های خارق‌العاده به دنبال تأیید گرفتن از دیگران نیستند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

اگر اجازه بدهید عقاید دیگران شما را کنترل کند، به سختی می‌توانید احساس خوب و شاد بودن داشته باشید. افراد بسیاری از اینکه تأیید نشوند و مورد انتقاد قرار بگیرند، می‌ترسند. اما مثبت‌اندیشان دقیقا برعکس فکر می‌کنند. آنها عدم تأیید را نشانه‌ای از معتبر و صحیح بودن خودشان می‌دانند.


۹. آنها از طبیعت نیرو می‌گیرند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

حضور در طبیعت ذهن شما را روشن و نافذ می‌کند و باعث آرامش‌تان می‌شود. مثبت‌اندیشان بخشی از روز خود را برای بیرون رفتن و تحسین زیبایی‌های کره‌ی زمین کنار می‌گذارند. این کار به خوبی شما را شارژ می‌کند!


۱۰. شما می‌توانید افکار مثبت خود را مانند یک درخت پرورش دهید

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

ذهن به سادگی می‌تواند با افکار منفی ناگهانی، از کنترل خارج شود. مثبت‌اندیشان می‌دانند که اگر افکارشان را کنترل نکنند، کنترل اقدامات و رفتارهایشان را نیز از دست می‌دهند. به همین دلیل، کنترل ذهن را از طریق روش‌هایی مثل مدیتیشین تمرین می‌کنند.

مطالعه بیشتر :
بیماری اسکیزوفرنی

۱۱. مردم خوشحال آرامش اعصاب دارند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

افراد مثبت‌اندیش به جای اینکه تلاش کنند تا بی‌ عیب و نقص باشند، می‌فهمند که گاهی باید سرعت را کم کرد، اهداف و آرزوها را در اولویت دوم قرار داد و به سادگی فقط کمی استراحت کرد! با این کار، آنها از خستگی‌ای که موجب تولید انرژهای منفیِ بی‌مورد می‌شود دوری می‌کنند.

به طور خلاصه، آنها گامی به عقب برمی‌دارند تا روز بعد حرکتی رو به جلو داشته باشند.

۱۲. هر فرد موفقی باور دارد که همیشه راه‌ حلی وجود دارد

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

گاهی، زندگی به شما ضربه‌‌ی سختی می‌زند. در این لحظات معمولا به توانایی‌های خود برای حل مشکل کنونی شک می‌کنید. اما واقعیت این است که همیشه راهی برای غلبه بر یک مانع وجود دارد و مثبت‌اندیشان این را در خاطر دارند. حتی اگر به پایین‌ترین حد ممکن برسند، باور دارند که این اتفاق باعث می‌شود تا قوی‌تر از قبل شوند.

۱۳.شما باید بدانید چه زمانی نه بگویید.

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

«نه» و «بله» گفتن در لحظه، بی‌نهایت ارزشمند است. برخلاف تصورات رایج، این دو کلمه قدرتی عظیم دارند و نحوه‌ی استفاده از آنهاست که می‌گوید چه اتفاقاتی در زندگی‌تان رخ می‌دهد.

مطالعه بیشتر :
سندروم بی‌ثباتی عاطفی چیست؟

افراد مثبت‌اندیش به جای کسب رضایت دیگران، بر اولویت‌های خودشان تمرکز می‌کنند. به همین دلیل می‌دانند که کارهای زیادی وجود دارند که شما نیازی ندارید به آنها «بله» بگویید.

۱۴. آنها شکست را می‌پذیرند و از آن درس می‌گیرند

عادات افراد موفق، که انرژی مثبت را جذب می‌کنند

ایلان ماسک:وقتی چیزی به اندازه کافی مهم باشد، آن را انجام می دهید حتی اگر شانس  پیروزی زیادی نداشته باشید


مثبت‌اندیشان از قبول شکست نمی‌ترسند، چون می‌دانند که تنها راه یاد گرفتن و رشد، شکست است. هرگاه در کاری ناکام می‌مانند، به جای ناامیدی، بیشتر تلاش می‌کنند تا به موفقیت برسند. اگرچه یک شکست با احساسات منفی همراه است، آنها می‌دانند که این احساسات کوتاه هستند و سریع از بین می‌روند. برای شتاب بخشیدن به از بین رفتن احساسات منفی، آنها مثبت فکر می‌کنند.

کلام آخر

سرویس موفقیت و روانشناسی مجله اینترنتی انرژی مثبتدر تلاش است در عصر ارتباطات و اطلاعات، مقالات مفید و سودمند برای شما عزیزان فراهم آورد. در این راستا می‌توانید به مقاله رازهای ناب موفقیت در زندگی که هر انسان متمدنی باید بداند مراجعه فرمائد، امیدوارم از مطالب و اطلاعات مجله اینترنتی انرژی مثبت نهایت استفاده را برده باشید.

برگرفته از: lifehack

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *